Bir program masaüstünden ve Programlar ve Özellikler bölümünden gizlenebilir mi?

Programların kendi içinde böyle bir özelliği var mı veya program olmadan bunu yapmam mümkün mü?

birhankg birhankg (21)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kayıt defteri üzerinden programı gizli hale getirebilirsin.

    1. Windows ve R tuşlarına bas. Açılan pencereye regedit yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Daha sonra şu yolu izle:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
    3. Burada kabarıkça bir liste açılır. Sen sol taraftan  Blue Coat K9 Web Protection uygulamasını bulmalısın.
    4. K9'u bulduktan sonra sağ tarafta sağ tuşla tıkla açılan menüden yeni > DWORD değerini seç.
    5. Adına Yeni Değer #1  yerine SystemComponent yaz.
    6. Sonra bunu çift tıkla ve değer verisi yerine 1 yaz.

    Bu şekilde  Denetim Masası  / programlar ve özelliklerden kaldırmış oldun.

    Masaüstü içinse doğrudan simgeyi silebilirsin.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Tabi bunu yapmadan önce her ihtimale karşı Kayıt Defteri'nin bir yedeğini almasını tavsiye ederim yapacak olana :) omercik 6 yıl önce
    • peki daha sonra bu programı kaldırabilirmiyim bir de kayıt defteri yedeğini nasıl almalıyım birhankg 6 yıl önce
    • Önce Kayıt Defteri'ne giriş yap. Daha sonra sol üst köşedeki Dosya sekmesine tıkla, karşına gelen seçenekler arasından Ver seçeneğine tıkla ve bir konum seç. İşlemi onayladıktan sonra seçtiğin konuma Kayıt Defteri'nin bütün yedeği alınmış olacaktır. Kaldırma işlemine gelecek olursak, @alattin hocamın belirttiği SystemComponent değerini sağ tıklayıp silersin ve ilgili program tekrar Denetim Masası'nda gözükmeye başlar, böylelikle oradan kaldırabilirsin @birhankg omercik 6 yıl önce
    • @birhankg @farurhenho gerekeni anlatmış :) alattin 6 yıl önce

    Maksadın nedir (hangi amaçla bunu istiyorsun) bilemiyorum ama eğer düşündüğün programın portable (kurulumsuz) sürümünü bulabilirsen veya bunu kendin yapabilirsen tam istediğin gibi olur.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • k9 web protection birhankg 6 yıl önce
    • kurlumsuz hali varmıdır bilmiyorum birhankg 6 yıl önce

    Bir programın masaüstündeki kısayolunu silersin ve masaüstünde gözükmez, bu kadar basit.

    Ama Denetim Masası'nda (setup olarak kurulan bir programın) gözükmesini engelleyemessin. Nasıl ki Android'in uygulama yöneticisinde telefona kurduğun bütün programlar yer alıyorsa Windows'un Denetim Masası'nda aynı şekilde sistemdeki kurulu programların tamamı görülür.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ama program portable (kurulumsuz) çalışıyorsa Denetim Masası "Programlar"dada görünmez, "Start Menüdede" görörülmez @farurhenho @birhankg temmuz 6 yıl önce
    • Onu yazıda belirtmiştim. Parantez içinde "setup olarak kurulan bir programın" yazıyor dikkat edin :) @temmuz omercik 6 yıl önce
    • Yahu sen bunu söylememişsin gibi yazmadımki :) Kendim neden portable tavsiyesinde bulundum, o yolu göstermek için belirttim :) @farurhenho ve bunun için @birhankg çağrısı yaptım. Yani farkı anlaması için :) temmuz 6 yıl önce
    • Ben yanlış anladım galiba hocam, yazılı iletişimlerde ara sıra oluyor böyle yanlış anlamalar işte, mazur görün artık :) Kusura bakmayın @temmuz omercik 6 yıl önce
    • Bana karşı kusurluk bir durum değil zaten (ben öyle algılamıyorum) ama senin kendine ait bir kusur olabilir. Herzaman kendini savunmaya ve tepki vermeye hazır gibisin (Hatırla, bir defa daha olmuştu). Bunu bir düşün ve değelendir istersen. Kendi namına iyi edersin. Bu arada senin kendini göstermene ve kanıtlamaya çalışmana hiç gerek yok. Bilgili ve akıllı biri olduğun zaten belli. Ben 22-23 senelik PC kullanıcısı olduğum halde hala bazı şeyleri senden öğrendiğim olabiliyor :) @farurhenho temmuz 6 yıl önce
    • Tavsiyelerinizi dikkate alacağım hocam, teşekkür ederim :) @temmuz omercik 6 yıl önce
    • :) @farurhenho temmuz 6 yıl önce
    • @alattin hocam teknik bilgisi olan biri yapabilir demişti birhankg 6 yıl önce