untrusted system file (c /windows/system32/normaliz.dll) hatası

Merhabalar.
Öncelikle Sistemim Windows 10 ve Güncel lisanslıdır. Her zaman her programımı güncel tutarım.
Steam üzerinden satın aldığım Squad isimli oyunu uzun zamandır oynuyordum ve Easy Anti-Cheat adlı anti hile programı beraber çalışıyor. Fakat bir update den sonra bu oyunla birlikte çalışan Easy Anti-Cheat adlı anti hile programı System32\normaliz.dll adlı dosya için şu hataları veriyor.
İlk Önce Bu hatayı...

Tamam'a basar basmazda şu hatayı veriyor

Ve oyun çalışamadan kapanıyor.

Oyunun yüklü olduğu klasörün içerisinde Easy Anti-Cheat klasörü ve onun içinde Certification Klasörü var onunda içersinde sadece 2 dosya var 1 tanesi sertifika bilgileri içeriyor onu silince herşey çalışıyor Ama Buseferde Easy Anti-Cheat Çalışmıyor. Dolayısıyla serverlardan otomatikman atılıyorum.
Aynı sorunla karşılaşanlardan bazıları windows'u baştan kurmuş sorun düzelmiş. Ben bu sorunun erişim kısıtı ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama Sistem dosyalarında sadece okuma yetkim var. Belki programda bunun için hata veriyor. Bu sorunun üzerinden nasıl gelebilirim?

Bu arada Kaspersky Internet Security linsanslı olarak kullanıyorum ve taramalarda her hangi bir enfekte yok. İlgili klasörleri istisnalara bile ekledim. Belki anti virüs engelliyordur diye :(

metallica metallica (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu sorunun çözümü çok kolay fakat işe yaramaz ise benim ile iletişime geçe bilirsin başka çözümler de eklerim.

    1.Çözüm:

    1. CMD'yi yönetici olarak aç
    2. Ardından CMD'ye sfc/scannow yaz ve hatalı .dll dosyalarını düzeltmeye çalışsın
    3. İşlem bittikden sonra bilgisayarını yeniden başlat.

    2.Çözüm:

    Windows defender'i devre dışı bırak sen yazmışsın ki Kaspersky kullanıyorum fakat kaspersky çalışırken Windows defender'de arka planda virüsleri yine siliyor devre dışı bırakmadığın için. Benim düşüncem Windows defender o uygulamayı virüs olarak algılıyor ve karantina ya alıyor fakat windows defender'i devre dışı bırakırsan sorun düzele bilir

    Windows defender'i devre dışı bıraktıkdan sonra Easy anti chat service ile onarmayı başlat zaten indirdiğin oyunun içerisinde bu uygulama var tabii oyunun kurulu olduğu dosyanın içerisinde

    3.Çözüm:

    1. İlk olarak Bilgisayarım'a gir ve Windows sistem'in yüklü olduğu disk'e gir
    2. Ardından Windows klasörüne gir ve System32'nin içine gir
    3. Girdikden sonra şunu arat normaliz.dll diye arat ve çıkan normaliz.dll yi sil ve altdaki .dll 'yi system32 klasörünün içine at
    4. normaliz.dll'yi indirmek için tıkla.

    4.Çözüm ek:

    1. Altdaki programı indir ve kur ardından bilgisayarını yeniden başlat.

    5.Çözüm ek:

    Windows'u güncellemeyi dener misin? bazen windows'u güncellemek işine yarıyor.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    Öncelikle 1. Çözümü denemiştim zaten bi faydası olmamıştı. Tarama sonrası ekran şöyleydi.Hata varmı bilmiyorum.

    2.Çözüm için şöyle göstereyim. Zaten Windows Defendir ilgilenmiyor. Kaspersky Internet Security İlgileniyor. Ve Easy Anti-Cheat Onarıyor ama sonuç olumsuz. Aynı hata.

    Son Çözüm 3 de olumsuz :/ zaten denemiştim yine denedim.

    Çözüm 4'ü de zaten denemiştim bidaha denedim. Directx yüklü zaten diyor.

    metallica metallica (3)
    4 yıl önce cevaplandı

      Easy Anti-Cheat kendi web sitesinde Untrusted System File için şunu yazmış:
      Bu hatayı alıyorsanız oyun sistem bütünlük kontrolünde başarısız olan bir dll dosyasını yüklüyor demektir. Bu dosya da sende normaliz.dll olarak görünüyor. normaliz.dll dosyan bozuk ya da hasar görmüş.

      Sistem dosyalarını onarmak istediğinde de Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them hatası almışsın.

      sfc /scannow komutunu Windows 10'u güvenli modda açarak denemeni öneriyorum.

      hakan hakan (15409)