Bir resim üzerindeki yazıları nasıl değiştirebilirim resmi bozmadan

elimde bi resim var ve türkçe yazıyor benim bunu ingilizceye çevirmem lazım nasıl yapıcağımı bşlmiyorujm

patron0248 patron0248 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Resmi bozmadan değiştirmen imkansız.

    hydra hydra (3802)
    2 yıl önce cevaplandı

      Resmi bozmadan değiştirmen mümkün değil. Ancak Photoshop gibi bir program ile açıp hassas çalışma yaparak önce mevcut yazıları silmeli sonra da yeniden yazmalısın. Ama ne yaparsan yap resimle lekeler, izler kalır. Elbette senin elindeki resimde yazılar nereye yazılmış ona da bağlı. Temiz boş bir alana yazıldıysa bunu yaparsın ama bir manzara resminin üstüne resimdeki objeleri altına alacak şekilde yazıldıysa bunu kolay bir şekilde yapamazsın.

      Jpg, bmp gibi resim formatları bitmap'tir.  Katman vs yoktur.

      Böyle bir düzenleme yapabilmek için resmin PSD gibi bir formatına ihtiyacın var.   Resim sana bir grafikerden geldiyse düzenleme yapabilmek için PSD formatını isteyebilirsin. O zaman photoshop ile yapabilirsin.

      murat murat (12492)