Bir Sayfanın Hangi Dilde Yazıldığını Nasıl Anlarım ?

İyi günler ben merak ettim herhangi bir sayfanın hangi kod dili ile veritabanın ne olduğunu nasıl anlayabilirim ayrıca PHP ile yazılmış sayfaya java diliyle müdahale edile bilir mi ? veya asp ile.

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunu öğrenmenin en kolay yolu http://builtwith.com/ sitesi.

    http://builtwith.com/ size hangi site hangi teknoloji üzerine kurulu gösterebiliyor.

    Fakat veritabanı olarak ne kullandığını bulmanız zor. Bir de büyük sistemlerde sunucu taraflı teknolojilerde birden fazla teknoloji kullanılabiliyor.

    Müdahale etmekten kastınız PHP veya Asp.Net üzerine kurulu bir uygulamaya farklı teknoloji adapte edilebilir mi ise, evet yapılabilir. Yani bir web sitesi Hem PHP hem de asp.net kullanıyor olabilir. Teknik olarak bu mumkun.

    Örnegin app1.uzmanim.net asp.net kullanıyorken app2.uzmanim.net rubby ile hazırlanmış olabilir.

    cemphp cemphp (651)
    9 yıl önce cevaplandı

      Aynı Zamanda Şu Şekilde de öğrenebiliriz "www.siteadi.com/index.html" yazarız sayfa görüntülenmiyor ise

                                                                  "www.siteadi.com/index.asp" yazarız yine görüntülenmiyor ise

                                                                 "www.siteadi.com/index.php yazarız sayfayı görüntüleriz php ile yazılmış ise tabiki. örneklerden haniginde görünüyor ise o dil ile yazılmış demektir.

      feritarslan feritarslan (303)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Bu yöntem pek çok sitede işe yaramayacaktır. Pek çok site uzantı kullanmıyor artık cemkara 9 yıl önce