Bir sayfanın istenilen bir bölümünü seçip html olarak kaydetmenin en az uğraştırıcı yöntemi nedir?

İncele yapıp ekranda "istenilen bölüm" kalıncaya kadar kodlara tek tek tıklayıp silip ctrl+s yapmak bayağı uğraştırıcı. (Hepsini tek seferde seçip" istenilen bölüm"ün kodlarının seçimini kaldırmayı beceremedim) Lightshotla ekran görüntüsü alır gibi seçip html olaraka kaydedilemez mi?

Kısaca, başlıktaki cümle...

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Chrome geliştirici konsoluna "incele" ile erişip, kodların kopyalanması istenilen en üst element sağ tuş ile tıklanır, açılan menüden copy > copy element seçilir.

    Böylelikle seçili olan elementin içindeki tüm kodları kopyalamış olursun.

    Nasıl HTML dosyası oluşturulur?

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Kodu html olarak kaydetmek için nereye kopyalamam gerek? misty 6 yıl önce
    • @alattin misty 6 yıl önce
    • @misty Not defterine kopyalayabilirsin. Kaydederken dosya uzantısını .html yapman yeterli olur. alattin 6 yıl önce
    • @misty link ekledim alattin 6 yıl önce
    • @misty kodu kopyaladığında ve HTML olarak kaydettiğinde beklediği gibi görüntülenmeyecektir. Çünkü o kod tek başına çalışmaz. Görünümü sağlayan CSS kodları vardır. Belki javascript kodları ile birlikte bile çalışıyor olabilir. alattin 6 yıl önce

    incelede fareyi gezdirerek kodu buldum. sizin dediğiniz gibi kopyaladım kaydettim ama htmlyi açınca sitede gözüktüğü gibi gözükmüyor. yani yazı tipi vb. yok.

    (@alattin hocam cevabınızın altına yorum yazamadım bi sorun var.)

    misty misty (556)