Bir şey oldu Windows 10 kurulum hatası

Windows 10 kurulumunda indirme işlemi bitti. Fakat Windows 10 kurulumuna geçtiğinde Bir şey oldu -  Kurulum çalışma dizinini başlatamadı hatası alıyorum.

Windows 10 kurulumunda Bir şey oldu -  Kurulum çalışma dizinini başlatamadı hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir şey oldu Windows 10 kurulum hatasının çözümü:

    Windows kurulumunda bir şey oldu hatası alıyorsanız bu hatanın bir kaç sebebi olabilir.

    Öncelikle hatanın çözümü için sabitdiskinizde yeterince boş alan var mı kontrol edin.  Sabitdiskinizde boş yer kalmadıysa Windows 10 kurulumunda  Bir şey oldu hatası ile karşılaşabiliyorsunuz.

    Diğer bir sorunsa, indirilen Windows 10 kurulum dosyalarının hasarlı veya eksik indirilmiş olması. Bu durumda indirme işlemini yeniden başlamanız gerekiyor.

    Windows 10 yükseltmesine başlamadan önce C: sürücüsünde şu klasörleri silin:

    $Windows.~WS

    $Windows.~BT

    Daha sonra Windows 10 kurulumunu şu linkte anlatıldığı gibi başlatın:

    Windows 10 'u nereden indirebilirim?

    Linkte anlatılan Windows medya oluşturucu  ile Windows 10 kurulumunu yeniden başlatın.

    cemkara cemkara (4215)