Bir sitede sadece linke sahip olanların görebileceği sayfa oluşturmak

Arkadaşlar benim şöyle bir sorum olacak: Biliyorsunuz ücretsiz website oluşturabiliyoruz bu şekilde siteler var.Oluşturduğumuz sitelerde de alt sayfalar oluşturabiliyoruz.Ancak siteye her giren bu sayfaları görebilir.Ben şunu istiyorum:Bir sitede onlarca sayfa oluşturayım ancak sadece o sayfanın linkini bilenler o sayfayı görebilsin diğer websiteye girenler göremesin.Bunu nasıl yaparım veya bunu yapabileceğim bir yer var mı?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

sapphire sapphire (66)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Site seninse zaten uzmanim.net/fggh3dsd gibi bir sayfa oluşturduğunda bu siteye sadece linki olanlar ulaşabilir. Herhangi bir sayfadan bu sayfaya link yoksa google tarafından da indekslenmez.

    / karakterinden sonra tahmin edilmesi zor bir karakter topluluğu ile bu işi yapabilirsin. Manuel yapacaksan bu karmaşık karakter topluluğu sitenin rootunda olan bir klasör olabilir.

    Programatik olarak yapacaksan, bu siteye ait bir ID değeri olur. Id değeri doğruysa sen ilgili sayfaya yönlendirirsin.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Alt sayfalara giremesinler diyor galiba. Ben biraz kendimi zorlayınca o şekilde istiyor diye düşündüm :) temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz tam olarak ben de anlayamadım :) alattin 5 yıl önce
    • @temmuz @alattin evet sadece linke sahip olanların göreceği sayfalar oluşturmak istiyorum.Bunu nasıl yaparım? sapphire 5 yıl önce
    • @alattin mesela bedava sitem diye bir site var alt sayfada oluşturabiliyorsun ancak siteye girenler o alt sayfalara da ulşabilir.İlk yazdığın yoruma yanıt olarak yazdım. sapphire 5 yıl önce
    • Eğer bir panel kullanıyorsan bunu panel üzeriden halledemezsin. Eğer panel sana böyle bir imkan vermiyorsa. Ama siteye FTP ile erişimin oluyorsa buraya HTML ile oluşturduğun dosyaları atabilirsin. O zaman sadece dosyanın adını bilen kullanıcılar buna erişebilir @sapphire alattin 5 yıl önce