Bir siteden dosya indirmek istiyorum site 88.255.216.16 adresine yönleniyor

Turbobit sitesinden dosya indirmek istiyorum İDM ile . Ama tam dosya indirmeye başlayacakken karşıma " 88.255.216.16 " diye devam eden bir sayfa açılıyor. Vpn açıkken denedim gene aynı. Dosyayı nasıl indirebilirim ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başka dosyada da aynı sorun oluyormu ? Belki indireceğin dosya ve o linkte sıkıntı vardır.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Başka dosyalarda o sorun olmuyor. MUTLAKA indirmem gereken bir dosya. Nasıl indireceğim bilmiyorum jackrudolphgs 4 yıl önce
    • O linkte sıkıntı vardır yapacak bişey yok dosyayı kim attıysa linki yenilemesini iste. hydra 4 yıl önce

    88.255.216.16 ip adresi Türk Telekomun yasaklı sitelere girerken yaptığı yönlendirmeye ait IP adresi.  VPN ile karşına 88.255.216.16 adresi gelmemeli. Bir yanlışın var.

    http://88.255.216.16/…ge?op=1&ms=siteAdresi gibi bir yönlendirmeye maruz kalıyorsun. Belli ki indirme adresi yasaklanmış bir site. VPN açıkken indirmenin gerçekleşmesi gerekir.

    IDM ile indiriyorsan IDM VPN'i kullanamıyor demektir.  Hangi VPN yazılımını kullanıyorsun?

    VPN Chrome eklentisi şeklindeyse bu VPN IDM'e işlemez. Doğrudan Windows ortamında çalışan bir VPN yazılımı lazım sana.

    Mesela: https://uzmanim.net/soru/psiphon-nedir-nasil-kullanilir/72538

    murat murat (12492)