Bir Siteye Giriş Nasıl Engellenir?

İnternette herhangi bir siteye girişi nasıl engellerim?

Herhangi bir siteye girişi program kullanmadan nasıl engellerim?

İnternet sitesi engelleme nasıl yapılır?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Zararlı sitelere giriş aile filtreleri vb. yöntemlerle engellense de, zararlı olarak tanımlanmayan siteler açılacaktır. Ancak girilmesini istemediğiniz bir veya birkaç siteye girişi engellemek program kullanmadan da mümkün. Herhangi bir siteyi engellemek için aşağıdaki adımları takip edin.

    1. C:\Windows\System32\drivers\etc yolunu izleyin, etc klasörünün altındaki hosts dosyasını not defteri ile açın.
    2. Açılan pencerenin en alt kısmına 127.0.0.1 yazın ve yanına girilmesini istemediğiniz internet sitesinin adresini yazın. Değişiklikleri kaydedin ve kapatın.

    Tarayıcınıza internet sitesinin adresini yazdığınızda açılmayacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)