Bir siteye hiç girmemiş gibi gözükmek için, istatistiklere dahil edilmemek için ne yapılır?

Öneğin; Twitterda tweetini görüntüleme sayımın kullanıcının istatistiklerinde gösterilmemesi için veya uzmanim.net'te 20 görüntülemesi olan bir soruya tıkladığımda görüntülenme sayısının 21 olmaması için.

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hiç bir şey yapamazsın.

    Bir siteye girdiğinde veya bir linki tıkladığında bir istek oluşturursun, istek yaptığında sana cevap gelmesi için sunucunun senin bilgilerine ihtiyaç vardır. Ancak kimliğini gizlersin, VPN, proxy vb kullanarak.

    Ama ne olursa olsun istatistiklere bu yansır.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Blogger'da "kendi görüntülemelerimi dahil etme" vb. bir seçenek işaretleyince kendi görüntülemelerim istatistiklerime dahil olmuyordu. Bloggerda nasıl oluyorsa başka bir sitede öyle olamaz mı? Twitterda kendi tweetlerimi görüntülemelerimin istatistiklerime dahil edilmemesini istiyorum. @hakan misty 6 yıl önce
    • "kendi görüntülemelerimi dahil etme" seçeneğini işaretledikten sonra blogumda birkaç kez sayfayı yeniliyorum. Blog görüntüleme grafiğinde günlük görüntüleme 0 gözüküyor. Bu nasıl oluyor? @hakan misty 6 yıl önce
    • Şu anda blogger nasıl girip bakmadım ama birkaç yıl önce böyleydi diye hatırlıyorum. misty 6 yıl önce
    • @misty sitelerdeki "görüntülenme" mantığı farklıdır. Youtube'dan örnek vereyim. Şimdi sen bi videoya tıkladığında google bunun kaydını tutar. Fakat video gösterimi diye ekranda görüntülenen değer Youtube'a bağlıdır. Yani dilerse 1 arttırır veya arttırmaz. Sitesine "görüntülemeye dahil etme" gibi bir seçenek koyabilir. Benim verdiğim bilgi geneldi. Yani sen bir siteye giriş yaparsan site sahibi kesinlikle bundan haberdar olur. Çünkü web sunucuları log tutar. Bahsettiğin olay, blogger" örneği, böyle bir seçenek koymuş. Mesela uzmanim.net'te böyle bir seçenek yok. Twitter için böyle bir seçenek var mı bilmiyorum mesela. hakan 6 yıl önce
    • Şimdi anladım :) Teşekkürler. @hakan misty 6 yıl önce