Bir sorun oluştuğundan Outlook hesap ayarlarınızı kaydedemedi

Office 2016 Outlook da şifremi değiştiriyorum kaydet dediğimde Bir sorun oluştuğundan Outlook hesap ayarlarınızı kaydedemedi. Lütfen yeniden deneyin. çıkıyor. Sorun ne olabilir?

ceyda ceyda (312)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Office 2019 Outlook sunucu ayarlarına girip parolanı yazıp kaydet buşuna basıyor ve Bir sorun oluştuğundan Outlook hesap ayarlarınızı kaydedemedi. hatası alıyorsan ayarlarında hata vardır:

    • Mail sunucu adresin doğru mu kontrol etmelisin.
    • Sunucu port bilgisi dooğru mu kontrol etmelisin.
    • Parolan doğru mu kontrol etmelisin.

    Eğer gelen sunucun IMAP ve SSL kullanıyorsa port yerinde 993 yazmalı.  POP türünde sunucun varsa  SSL kullanıyorsan 995,  POP türünde ve SSL yoksa 587 yazmalı. Bunlar varsayılan değerler. Kesin bilgi için hosting firmandan destek alabilirsin. Bu hata bahsettiğim bi ayarın yanlış olmasından alınır.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

      Aynı sorun bende de olmuştu. Office 2016 Outlook bu konuda biraz kafa karıştırıyor. Bendeki sorun gelen posta sunucusunda port yerine 587 yazılmasıydı. Normalde sunucu  SSL korumalı bir IMAP sunucuydu. Port numarasını 993 olarak ayarladığımda sorun çözüldü.

      murat murat (12492)
      4 yıl önce cevaplandı

        Merhabalar;

        Sorun sadece IMAP hesaplarında oluyorsa, aşağıdaki linkin en altındaki registery değeri düzeltmesi ile sonuca ulaşabilirsiniz.

        https://www.softwaretesttips.com/we-couldnt-create-the-outlook-data-file/

        kerberos79 kerberos79 (1)
        6 ay önce cevaplandı