Bir web sitesini başka bir siteye kolayca nasıl yönlendirebilirim?

Bir web sayfasını ya da bir web sitesini kolayca başka bir web sitesine veya sayfaya nasıl yönlendiririm?

alattin alattin (16999)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir web sayfasını ya da bir web sitesini farklı yollarla yönlendirme yapabilirsiniz.

    Örneğin web sunucunuz IIS ise o zaman yönlendirmeyi IIS içindeki redirect bölümünden yapabilirsiniz. Fakat sunucuya erişiminiz yoksa veya farklı bir web sunucu kullanıyor ve yönetimine hakim değilseniz o zaman kodlama ile yönlendirme yapabilirsiniz.

    Bir web sitesini yönlendirirken en kolay yöntem javascript ile yönlendirme yapmaktır.

    window.location.replace('URL')

    Javascript, window.location.replace(...) yöntemi HTTP Redirect yöntemi ile aynıdır.

    <script>
    window.location.replace('https://uzmanim.net');
    </script>

    Örneğin bu kod yerleştirildiği sayfayı uzmanim.net adresine yönlendirecektir.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

      @alattin abi benn bu isleri fazla bilmiyorumda bu kodu nereye yapistiracam

      ozgurlol ozgurlol (268)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Html dosyanin icine herhangi bi yere. Bir siteyi yonlendireceksen default.html ya da index.html in icine head bolumune koysan uygun olur alattin 6 yıl önce