Bir website yaptım fakat aktifleşmedi, nasıl aktifleştirebilirim?

" Ücretsiz Alan Adı (domain) ve Hosting Nasıl Alınır? Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Yapılır? " videosunu izleyerek hosting aldım ve hosting'e dosyaları yükledim fakat açılmadı. FTP'den kaynaklı olabilir diyorlar fakat FTP'de nasıl aktifleştireceğimi bilemedim nasıl yapacağım?

cefe cefe (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aktifleşmeyen nedir?

    • ücretsiz alan adı mı?
    • ücretsiz hosting mi?

    Alan adını Freenom sitesinde görebiliyor musun? Şunu test et

    1. Bilgisayarında çalıştıra cmd yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Daha sonra cmd ekranında ping alanadin.xyx komutunu yaz. alanadin.xyx elbette senin aldığın alan adı olacak.
    3. Karşına IP adresi geliyor mu? geliyorsa Somee.com üzerindeki Ip adresimi bunu kontrol et.
    4. Ip adresi gelmiyorsa DNS aktifleşmemiş demektir. Biraz beklemen gerekebilir.
    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

      ip adresinde sıkıntı yok hocam somee.com a attığım kodlar ve resimler gelmedi hatta attığımda httpden ve urlden kaynaklı deniyor

      cefe cefe (1)