bağlı 2 Microsoft hesabının bağlantısının düzeltilmesi

Uzun zaman önce 2 (veya daha fazla bilemiyorum) birbirine bağlandığını düşündüğüm Microsoft hesabı var; (ikisini de aynı kişi açmıştı ama biri başkasına ait normalde)  çeşitli ayarlara göz attığımızda hesabın biri (birincil diğer ad) olarak geçiyor.  "oturum açma tercihleri" bölümüne baktığımızda, "hangi diğer adların hesabınızda oturum açmasına izin vereceğinizi seçin..."  yazısının altındaki seçeneklerde bir hesabın yanında (birincil diğer ad) yazıyor vs. Bu durum nasıl düzeltilir

tutor tutor (17)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu iki hesabı birbirinden ayırabilirsin

    1. https://account.live.com/ adresine git. Microsoft hesap bilgilerin istenirse gir.
    2. Daha sonra  Security (Güvenlik) bölümüne tıkla.
    3. Additional security options (Ek güvenlik seçenekleri) bölümüne git.
    4. Email Code bölümüne tıkla.
    5. Burada hesabına baplı 2. email adresini göreceksin
    6. Remove (Kaldır) seçeneğine tıkla.

    Bu şekilde iki hesabın birbirine olan bağını kaldırmış olacaksın. Diğer hesapla ilgili bildirimler de sana artık gelmeyecek.

    Ek: Ek güvenlik seçenekleri doğrudan linki
    https://account.live.com/proofs/manage/additional?mkt=en-US&refd=account.microsoft.com&refp=home.drawers.security&fref=home.drawers.security.additional-options

    alattin alattin (16999)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Güvenlik bölümüne girdiğimde, "Güvenlik" başlığı altında 2 seçenek var: -parolayı değiştir -iki aşamalı doğrulama Diğer başlık: "Güvenlikle ilgili temel bilgiler" 4 ayrı bölümden oluşuyor: -oturum açma etkinliği -parola güvenliği -gelişmiş güvenlik seçenekleri -windows 10 ile güvende kalın. Email code'u bulamadım @alattin tutor 1 yıl önce
    • @tutor doğrudan link ekledim tıkladığında ne geliyor? alattin 1 yıl önce