Birden fazla işletim sistemi için diskimin tipi ne olmalı?

Merhaba,

Hem Windows 8.1 hem de Ubuntu kurmak istiyorum diskime Ubuntu için GPT gerekiyor diski GPT yaparsam Windows kuramıyorum GParted ile MSDOS yaptım Windowsu kurdum bu sefer de Ubuntu kurulurken hata çıkıyor, hangi dosya sistemini secmeliyim? (disk biçimlendirme için GParted kullanıyorum)

Teşekkürler

lynch lynch (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    işletim sistemi uyumsuzuluğu olduğu için verebilir iki işletim kuracak iseniz windows olmasına dikkat edin

    hatta windows 7 ve win 8 bu işletim sistemi ikisi kurulu olsa yine hata veriryor hatasız olsun derseniz tavsiyem

    win 8 ve üstü hata vermiyor

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      benim lenovo pc'imde windows 8.1 ve kali linux yüklü. herhangi bir sıkıntısı olmadı şimdiye kadar ancak performans anlamında çok yavaş linux.
      kurulum videosu:

      https://www.youtube.com/watch?v=GVppdkOThCs

      m3rt3r m3rt3r (1)