Biri Wifiye Bağlanmak İstediğinde İzin Verme Vermeme Özelliği Olabilir Mi?

Mesela benim x wifim var biri bana bağlanmak istedi

Bana bildirim gelse sonra bağlanmak isteyenin telefon modeli ve mac adresi bilgisi gelse bende ona göre tanıdık mı değil mi diye anlasam ve izin verme hakkım olsa

Hem böylelikle şifre gibi şeylere gerek de kalmazdı

Böyle bir özellik var mı veya eklenebilir mi?

Edit: Yardımcı olacak yok mu?

brokropro123 brokropro123 (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Böyle bir özellik yok. Modemlerde kullanılan güvenlik protokolü böyle bir işleme izin vermez. Daha doğrusu böyle bir işleme uygun tasarlanmadılar.

    Modemlerde çalışan yazılımlar nispeten daha aptal yazılımlar. Senin istediğin gibi bir özellik için çok daha akılı cihazlara ihtiyaç var.

    Biri wi-fi ye bağlanmak istiyor diyelim. Öncelikle onay verebilmen için bir şekilde ağa bağlanması lazım ki sana mesaj iletilebilsin. Mesajı iletti diyelim sen onayı nereden vereceksin? Modem arayüzünden mi? Bildirim nereye gidecek bir bilgisayara mı? Diyelim ki bildirim pc ye gitti. Sen bütün gün onun başında mı bekleyeceksin?

    Daha pek çok soru çıkabilir.

    murat murat (12492)