Biriktirici alt sistem uygulaması aşırı işlemci kullanımı

Merhabalar, Bilgisayarımda "Biriktirici alt sistem uygulaması" diye bir şeyin işlemciyi aşırı çok kullanıyor. %100'e çıkıyor ve bilgisayarda yavaşlama kaynaklanıyor. Görev yöneticisinden sonlandırınca çözülüyor. Bunu nasıl çözerim?

asarman06 asarman06 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Biriktirici alt sistem uygulaması işlemciyi %100 kullanıyorsa bu sorunun bir kaç sebebi olabilir.

    Biriktirici alt sistem uygulamasının işlemci kullanım oranını ekileyen ilk unsur güncel ya da sorunlu sürücülerdir.

    Bilgisayarınızdaki sürücüler güncel mi?

    Sürücüleri el ile veya Driver Booster gibi bir program ile güncelleyin : Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?

    Sorun hâlâ devam ediyorsa;

    1. Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler'e gidin.
      Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yönetimsel Araçlar
    2. Daha sonra hizmetlerde Yazdırma Biriktiricisi hizmetini bulun.
    3. Sağ tuşla tıklayın ve Durdur seçeneğini seçin. Eğer bir yazıcı kullanmıyorsanız hizmeti çift tıklayın ve başlangıç türünü Devre dışı olarak ayarlayın.
    4. Daha sonra Windows ve R tuşlarına basın.
    5. Çalıştıra %systemroot%\System32\Spool\Printers yazın ve enter tuşuna basın.
    6. C:\WINDOWS\System32\Spool\Printers klasörü açılacaktır.
    7. Bu klasör altında varsa tüm dosyaları silin.
    8. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemlerden sonra biriktirici alt sistem uygulaması aşırı işlemci sorunu çözülecektir.

    hakan hakan (15424)