Birinin tüm twetlerini kaydetmek mümkün mü? (+80.000 tweet)

Twitter'ın kuruluşundan beri (!) tweet atmış birinin tüm tweetlerini okumak için ne yapabilirim?

Kendi arşivimizi istediğimiz gibi başka birinin arşivini de isteyebilir miyiz? Ya da pdfye dönüştürmek mümkün mü?

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

  • Güzel soru. Biraz araştıralım bakalım murat 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Başkası bana anlatıyormuş gibi yazmaya çalıştım; hatalarım, eksiklerim varsa belirtmenizi rica ediyorum.

**

Bu yöntem dünden beri aklımdaydı ama tweet görüntüleme sınırını duyunca işe yaramaz diyip denememiştim, bugün denedim.

**

Özet: Birinin profilinde fare tekeriyle aşağıya inerek belli sayıda(3200) tweet görüntülersiniz. Twitter gelişmiş aramasında ise girdiğiniz tarihler arasındaki tüm tweetleri görüntüleyebilirsiniz.

**

Biraz uğraştırıcı olsa da ücretsiz ve tweet görüntüleme sınırı olmayan bir yöntem:

Öncelikle Twitter'ın gelişmiş arama sitesine girin: twitter.com/search-advanced

Burada gereken ayarları(sondaki resim) yaptığınızda girdiğiniz tarihler arasında istediğiniz hesabın tüm tweetleri görüntülenecektir.

2010-2015 gibi bir tarih girmek yerine 2010 Ocak - 2010 Haziran sonra da 2010 Temmuz-2010 Aralık gibi tarih aralıkları girerek her seferde az tweet görüntüleyebilirsiniz .Böylece fare tekerleğiyle alta inme zahmetiniz azalır.

Not: Tarih ayarını değiştirmek için gelişmiş arama sayfasına geri geldiğinizde diğer ayarları da yeniden girmeyi unutmayın.

Not: İlk aramadan sonra tarih değişikliğini arama kutucuğundan da yapabilirsiniz.

**Görüntülenen tweetleri kaydetmek için ise benim aklıma 2 yöntem geldi(yorumlarda bilgilendirirseniz ekleme yaparım);

0.

Sayfaya sağ tıklayıp "Farklı kaydet..."'e basarak kaydedebilirsiniz. (Ctrl+S kısayoluyla) Kaydettiğiniz sayfadaki bir tweet, yazan kişi sildiğinde sizin kaydettiğiniz sayfadan silinmez.

1.

Ctrl+A ile tüm sayfayı seçip Ctrl+C ile kopyalayıp word veya metin belgesine yapıştırabilirsiniz. Fakat, sayfadaki gündem vb. alanları da kopyalamış olacaksınız.

2.

Chrome'a FireShot uzantısını yükleyip bu uzantı ile tüm sayfanın resmini çekebilirsiniz.(Print Screen tuşu gibi sadece gözüken alanı kaydetmez). Capture selection seçeneğiyle sadece sizin seçtiğiniz alanı kaydeder.(Tüm sayfayı seçebilirsiniz)

İsterseniz daha sonra bu resmi yazıya dönüştürmek için "ABBYY FineReader" programını kullanabilirsiniz.

misty misty (556)
6 yıl önce cevaplandı

  • @misty neden ekran görüntüsüyle, kopyalamakla uğraşıyorsunki. Sayfaya sağ tıkla kaydet. misty 6 yıl önce
  • Haklısın @misty düşünemedim. Hemen ekliyorum çözüme. misty 6 yıl önce

Twitter'da takip ettiğin birinin tüm Twetlerini indirmek mümkün.  Bunun için bir Chrome eklentisi kullanabilirsin.

Twitter'da takip edilen birinin tüm twettlerini indirmek için:

  1.  http://twlets.com/ adresine gir.
  2. Chrome Web Store simgesini tıkla (Also available as an extension (only for Chrome Browsers)
  3. Twlets: Twitter to Excel eklentisi yükleme penceresi açılacak. Eklentiyi Chrome'a yükle
  4. Twlets: Twitter to Excel Chrome'a yüklendi ifadesi geldiğinde yükleme bitmiş demektir.
  5. Daha sonra Twitter'a twetlerini indirmek istediğin kişinin profiline gir.
  6. Chrome'a eklenen Twlets simgesini tıkla. Senden yetki isteyecektir bunlara izin ver.
  7. Yetkilendirme bitince Twlets web sitesi açılacaktır bunu kapat.
  8. Sonra tekrar Twlets simgesini tıkla.
  9. Twlets Username ve Amount yazan bir pencere açılacak buraya Amount bölümüne kaç Tweet indirmek istiyorsun onu yaz.
  10. Excel veya HTML formatından birin seç.
  11. Get Tweets butonuna tıkla.
  12. Twettler HTML ya da Excel olarak inecektir.
  13. Daha sonra Excel içinden PDF olarak kaydedebilirsin.

Düzenleme:

Bu uygulama size belirli bir kredi veriyor ve o kredi kadar indirme yapabiliyorsunuz. Fakat daha fazla indirme yapmak isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor. Twitter'dan başkasının twetlerini indirmeye yarayan uygulamaların tamamı ücret istiyor. Aynı zamanda Twetter sadece son 3200 Tweet'in indirilmesine izin veriyor.

murat murat (12492)
6 yıl önce cevaplandı

  • @misty işe yaramadı mı? Denedim ben çalışıyor murat 6 yıl önce
  • Üye olunca 5000 kredi veriliyor, daha fazla kredi için ücret ödemek gerekiyormuş. Kendi hesabımdan sonra başka birinin hesabından deneme amaçlı yaklaşık 21.000 tweet kaydettim 724 kredim kaldı.Kaç tweet kaç kredi anlamadım ama asıl kaydetmek istediğim hesabı kaydedemeyeceğim kalan krediyle galiba (şu an hesabı kapalı) @murat misty 6 yıl önce
  • denediğim hesaptan da 20000 tweet kaydettiğinden şüpheliyim çok az gözüküyordu misty 6 yıl önce
  • kredi olayını fark etseydim hesabını açmasını bekleyip ilk onda denerdim :/ misty 6 yıl önce
  • @misty kredi olayına hiç dikkat etmedim. Bakayım neymiş murat 6 yıl önce
  • 3200 sınırı fare tekerleğiyle aşağıya inerken de var mı? Yani automouse vb. programlarla aşağıya insem en fazla 3200 tweet mi iner? @murat misty 6 yıl önce
  • Evet varmış. Twitter limitiymiş bu @misty murat 6 yıl önce
  • Teşekkürler. misty 6 yıl önce