Bit Nedir Bit Hangi Sisteme Hangi Bit Yüklenir ?

Hangi Sisteme Hangi Bit Yüklenir ?

Ram Kaç GB Gereklidir ?

huseyinking huseyinking (-50)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    -1

    Merhabalar Öncelikler Bit Nedir Onla Başlayalım

    Bit Nedir ?

    Bitin Anlami Binary Digit ( iki sayili rakam ) Kelimelerinden Oluşmaktadir Bizim Türkçemizde 29 Dil Varken Bilgisayarda iki sayili rakam vardir Rakamlar 0 1 Bilgisayar nasıl oluyor da iki rakamdan oluşan bir dil ile, bu kadar işin üstesinden geliyor ? Diye bir Soru sorabilirsiniz.

    Bit Nedir Kısaca Anlattim internette Bende Baktim Bit Anlamini Birsürü Şeyler Varmiş BEnde Kısasını Yazdim inş işinize yarar Ama Anlamadiysaniz Sitenin linkini Vermeye Gerek yok internette Yazar :)

    Hangi Bit Hangi Sisteme Uyar

    ilk önce

    32 Bit İçin En Az 1 GB ram Gereklidir 1 GB raminiz Varsa 32 Bit E Yükseltebilirsiniz ki Muhtemelen Sizinki 32 bit

    32 Bit Min = 1 GB

    32 Bit Max = 4 GB ram ( ama sizinki 8 Gb ram ise 32 Bitde olma ihtimali var yani benim arkadasimki 8 gb ram 32 bit qwe )

    64 Bit Min = 4 GB

    64 Bit Max = 32 GB ram ( Bir PC Nasil 32 GB Olur diyorsaniz Dier Konumdan bulabilirsiniz :=

    PC niz Kaç Bit Onu Ögrenmek için Bu Yolu Takip edin

    Bilgisayarim>Özellikler> ;Orda Yaziyor :) Teşekkürler

    huseyinking huseyinking (-50)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Eksik / hatalı bilgi içerdiği için ceza puanı uygulanmıştır. Lütfen doğruluğundan emin olmadığınız paylaşımlar yapmayın. hakan 7 yıl önce