Bitcoin miner virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayarınızın başlangıcında şu şekilde hata alıyorsanız bilgisayarınıza bitcoin miner virüsü bulaşmış demektir:

Bu iletişim kutusu yerine JIT hata ayıklamayı çağırma
hakkında detaylı bilgi için bu iletinin sonuna bakın.

************** Özel Durum Metni **************
System.Net.WebException: WebClient isteği sırasında özel durum oluştu. ---> System.UnauthorizedAccessException: 'C:\Windows\explorer_1.exe' yoluna erişim reddedildi.
   konum: System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
   konum: System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy, Boolean useLongPath)
   konum: System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access)
   konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(Uri address, String fileName)
   --- İç özel durum yığını izlemesinin sonu ---
   konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(Uri address, String fileName)
   konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(String address, String fileName)
   konum: WindowsFormsApplication1.Form1.Form1_Load(Object sender, EventArgs e)
   konum: System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
   konum: System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
   konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
   konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
   konum: System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Yüklü Derlemeler **************
mscorlib
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.586 (RTMLDR.030319-5800)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
WindowsFormsApplication1
    Derleme Sürümü: 1.0.0.0
    Win32 Sürümü: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Windows/bat_starter.exe
----------------------------------------
System.Windows.Forms
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.2003 built by: RTMLDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System.Drawing
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.2001 built by: RTMLDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
System
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.2001 built by: RTMLDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Configuration
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Xml
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.450 built by: RTMLDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.454 (RTMLDR.030319-4500)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------
System.resources
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.resources.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
    Derleme Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------

************** JIT Hata Ayıklama **************
JIT hata ayıklamayı etkinleştirmek için, bu uygulamanın veya
bilgisayarın (machine.config) .config dosyasında
system.windows.forms bölümünde jitDebugging değeri ayarlanmış olmalıdır.
Ayrıca uygulama hata ayıklama etkin durumdayken derlenmiş
olmalıdır.

Örneğin:

<configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

JIT hata ayıklama etkinken, işlenmemiş özel durumlar
bu iletişim kutusunda işlenmek yerine bilgisayarda kayıtlı
JIT hata ayıklayıcısına gönderilir.

bitcoin miner virüsü nasıl temizlenir?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bitcoin Miner virüsü nedir?

    Bitcoin miner virüsü dijital para birimi olan Bitcoin üreten bir virüstür. Virüsn yaratıcıları bilgisayarları köle bilgisayar olarak çalıştırarak Bitcoin ürettirmektedirler.

    Siber suçluların son dönemdeki en popüler ürünlerinden biri Bitcoin miner virüsü. Bitcoin miner virüsü ile kurban bilgisayarın CPU ve GPU su kullanılarak, işlem gücünden yararlanarak bitcoin yani dijital para ürettilir.

    Bitcoin miner virüsü bulaşan bilgisayarda performansı oldukça düşecektir. Bilgisayar yavaş çalışacaktır.

    Bitcoin Miner Virüsü nasıl temizlenir?

    Önce gerekli yazılımları bilgisayarınıza indirin. Masaüstünde bir klasör açın ve şu yazılımları indirin o klasöre kaydedin.

    1. RogueKiller Nedir? RogueKiller Nasıl Kullanılır?

    2. MalwareBytes Nedir Nasıl Kullanılır?

    3. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    4. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Bitcoin Miner Temizleme

    Ön hazırlık:

    1. Yukarıdaki programları bir klasöre kaydedin.
    2. Yukarıdaki her link tarayıcınızda açık olsun. Programların nasıl kullanıldığını o linklerden takip edebilirsiniz. Çünkü internet bağlantınızı keseceksiniz.
    3. Bilgisayara bağlı USB disk varsa çıkartın.
    4. Tüm programları kapatın.
    5. İnternet bağlantınızı kesin

    Virüsü temizleme

    1. RogueKiller programını çalıştırın ve linkte anlatıldığı şekilde kullanın.RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızı tarayın. Yukarıda anlatıldığı gibi kullanın.
    3. Dr.Web CureIT yazılımını çalıştırın tam tarama yapın.
    4. Yukarıdaki taramalar bittikten sonra  MalwareBytes ile bilgisayarınızı tarayın. Bu aşamada Internet bağlantınızı açabilirsiniz. çünkü MalwareBytes yazılımını güncellemeniz gerekecektir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra bitcoin miner virüsü temizleme bitmiş olacaktır.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Allah razı olsun kardeşim sorunsuz temizlendi virüs

      name90 name90 (1)