Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir?

Bitcoin virüsü, teknik adı ile  Trojan.BitcoinMiner virüsü, bilgisayarınıza BitCoin Miner yazılımını yükler. Trojan.BitcoinMiner virüsünün belirtileri  bilgisayarınızda yaşanan ciddi oranda performans düşüklüğü ve yavaşlama olacaktır. Trojan.BitcoinMiner virüsü bilgisayarınızın CPU ve GPU birimlerini fazlasıyla kullanır. Trojan.BitcoinMiner virüsünün amacı, Trojan.BitcoinMiner virüsünü oluşturan kişiye Bitcoin kazandırmaktır.

Aşağıdaki çözümde kısaca Bitcoin ile ilgili bilgi verilecek sonrasında da Bitcoin virüsü nedir, Bitcoin virüsü nasıl temizlenir anlatılacaktır.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bitcoin nedir?

    Bitcoin (sembolü: ฿, kısaltma: BTC) herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. (Wiki)

    Bitcoin sanal, dijital bir para birimidir.Belli bir merkezden kotrol edilmemektedir.  Bitcoin Madenciliği (Mining) Bilgisayarın GPU ve CPU'su kullanılarak Bitcoin üretmeye verilen isimdir. Bu işlem oldukça zahmetli ve maliyetli bir iştir. Çoğu zaman harcanan elektrik maliyetini karşılamayacak üretim yapılır.

    Bitcoin virüsü,  Trojan.BitcoinMiner virüsü Nedir?

    Bitcoin Üretmek oldukça zahmetli ve maliyetli bir işlem olduğu için,  kötü niyetli kullanıcılar başkalarının kullandıkları bilgisayarlara virüs bulaştırarak, onlarin bilgisayarlarının gücü ile Bitcoin üretmeye çalışırlar.

    Bitcoin virüsü, teknik adı ile  Trojan.BitcoinMiner virüsü bilgisayarınızın CPU ve GPU'sunu kullanarak Bitcoin üretir ve bunu bu virüsü oluşturan kişi ya da kuruma iletir. Bitcoin virüsünün amacı bilgisayarınıza zarar vermek değildir fakat sistem kaynaklarını kullandığı içinbilgisayarınızda ciddi oranda yavaşlama olacaktır.

    Bitcoin virüsüTrojan.BitcoinMiner virüsü GPU'yu yoğun olarak kullandığı için özellikle oyunlarda ciddi performans sorunu yaşatır.

    Yukarıda anlatılanlar Bitcoin virüsünün sadece görünen tarafıdır. Aynı zamanda Trojan olduğu için bilgisayarınızda bir arka kapı açarak kötü niyetli kişilerin bilgisayarınıza erişmesine imkan verir. Trojanlar parola, kullanıcı adı, banka hesap bilgileriniz gibi kritik bilgilerin çalınması için kullanılan zararlı yazılımlardır.

    Bitcoin Virüsü Temizleme

    Bitcoin virüsü,  Trojan.BitcoinMiner virüsü Nasıl Temizlenir?

    Bilgisayarınıza bitcoin virüsü bulaştıysa aşağıdaki işlemleri yaparak BitCoin virüsünü temizleyebilirsiniz.

    Bitcoin Virüsü El ile Temizleme:

    1. Görev yöneticisini açın.
    2. Çalışan BitcoinMiner dosyalarının sağ tuşla tıklayın ve görevi sonlandırın.
      Bu dosyalar  AppDatabtc.exe ve miner.exe dosyalarıdır.
    3. Kayıt defterini açın ve aşağıdaki girdiyi silin.
      [HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun]   btc
      = "%AppData%btc.exe"
    4.   AppDatabtc.exe ve miner.exe dosyalarını aratın ve bulduklarınızı silin.

    Program ile Bitcoin Virüsü Temizleme:

    1. Varsa mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapın
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

    Ayrıca Bilgisayarınızı tamamen virüslerden arındırmak için aşağıdaki yazılımları kullanın:

    1. Dr. Web CureIt yazılımı ile bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın.
      (Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?)
    2. ​Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.
      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    murat murat (12492)