bitcoin virüsünü nasıl engellerim?

Avira anti virüs programım bitcoin ile ilgili bir hata verip duruyor pc kasıyor ve ısınıyordu ben daha önceden duymuştum bilgisayarları köle gibi kullanıp madencilik yaptıklarını araştırdım ve Malwarebytes isimli anti virüs gerek dedi kurması kolay ama crack yapması zordu avirayı silmek zorunda kaldım daha sonra yükledim bu anti virüsü crack olduğu için hata versede sanırım virüsü temizledi. Daha sonra bulunduğum pencereden (oyundan veya herhangi birşey) bir anda atıldığımı sadece sanki hiç tıklamamışım veya Alt + Tab tuşuna basmışım gibi bi sıkıntı yaşamaya başladım ama pencere alt pencereye gitmiyordu sadece tekrar tıklamam gerekiyor. Bazen sürekli oluyor ve Görev yöneticisinde bir program görünüp tekrar yok oluyordu format atmak istemiyorum sizden ricam bitcoin virüsünü nasıl tamamen engellerim veya bi anti virüs ve bu sıkıntımın bi çözümü. Ayrıntılı anlatmak için uzunca yazdım kusura bakmayın...

sahino3045 sahino3045 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşsun gibi bir şey olmuş. Malwarebytes'i cracklemene gerek yoktu aslında, deneme süresi veriyor zaten.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Deneme sürümünde sadece program BitCoin denen illeti karantinaya atıyor silmek için para istiyor bende crack yapmak zorunda kaldım.. Şimdi tek önemli olan beni pencereden pasif bırakması.. sahino3045 6 yıl önce
    • Her virüs programı böyle yapıyor. Karantinaya alması demek o virüsü devre dışı bırakması, zarar veremeyecek hale getirmesi demek. @sahino3045 omercik 6 yıl önce
    • Bende öyle olduğunu biliyorum ama o anda kanım kaynadı ne biliyim bi intikam tutkusu geldi ya yok edecem bu virüsü ya bilgisayarı parçalayacam dedim kendi kendime olan bu.. @farurhenho sahino3045 6 yıl önce

    Antivirüs programlarını crackli kullanmak doğru bir davranış değil. Kullandığın crack'in güvenilirliğinden asla emin olamazsın.

    Bunun yerine Avast, Avira gibi ücretsiz antivirüs kullan çok daha mantıklı.

    Malwarebytes anti-malware'i cracklemen gereksiz olmuş buna gerek yok. Bilgisayarını tarattıktan sonra virüsü bulup siler / karantinaya atar. Daha sonra Malwarebytes anti-malware programını kaldırabilirsin. Hem 30 günlük deneme sürümünü veriyor. Hem de deneme süresi bittiğinde sadece gerçek zamanlı koruma yapmıyor. Bu bilgisayarı taratmana ve virüsleri silmene engel değil.

    Ayrıca bilgisayarını bir de Emsisoft antimalware ile tarat: Emsisoft anti-malware

    Bilgisayarında virüs olmadığından emin olursun böylelikle.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Avastı denemedim ama zaten bende avira yüklü idi o da sadece bitcoin miner uyarısı verip duruyordu. 30 değil 14 günlük deneme sürümü var ve sadece karantinaya yapıyordu silmek için hırs yapıp crackledim.. Sonuç bu..

      sahino3045 sahino3045 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

        Virüs temizlemenin en sağlam ve güvenilir yolu sistemi virüsler ile zararlı dosyalara karşı bilinen / tanınan antivirüs ve antimalware programlarıyla taramaktır.

        Önce sistemi problem öncesi bir zamana geri alabilirsin:

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        Daha sonrada sistemi virüs ve zararlı dosyalar için tararsın:

        Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

        Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

        temmuz temmuz (12505)