Bitdefender Antivirus Free Edition kaldırma sorunu nasıl çözülür?

Bitdefender Antivirüs Free Edition programını bilgisayardan kaldırma sorunu yaşıyorum. Bitdefender'i bir türlü ne yaptıysam kaldıramadım. Dosyalarını silmeye çalıştığımda yönetici izni isteyip engelliyor. Bitdefender Regedit anahtarını silmeye çalıştığımda bile izin istiyor. Programın kendi sitesindeki Bitdefender kaldırma aracını da denedim fakat işe yaramadı. Ne yaparsam yapayım gerekli izinleri kendime de veremiyorum. Ayrıca program ekle/kaldır bölümünde de gözükmüyor. İşin özeti Bitdefender programını bilgisayardan kaldıramıyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

Bitdefender bilgisayardan kaldırma için ne yapmam gerekiyor? Bitdefender Antivirus Free Edition nasıl kaldırılır?

klovsk klovsk (25)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarında kullandığın oturumda yönetici hakkı var mı?

    Arama kutusuna netplwiz yazıp gelen ekranın bir fotoğrafını buraya atabilir misin?

    Programın dosyalarını kaldırmayı bir de Administrator hesabıyla dener misin?

    Administrator hesabını etkinleştirmek için:

    1. Bilgisayarın arama kutusuna cmd yazılır ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"a tıklanır.
    2. Ardından CMD ekranına şu komut yazılır: net user Administrator active:yes
    3. Bu komutu yazdığında Administrator hesabı aktif olacaktır.

    Bitdefender'in dosyalarını Administrator hesabıyla sorunsuz bir şekilde silebilmelisin. Bir de şunu söyliyim. Bitdefender programıyla alakalı herhangi bir uygulama arka planda açık olduğu için silmeni engelliyor olabilir. Görev Yöneticisi'nden ve Hizmetler'den (services.msc) Bitdefender ile alakalı her şeyi kapat ve öyle silmeyi dene.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İşte sorun da orada. Bitdefender ile alakalı şeyleri sonlandırmak istediğimde erişim engellendi hatasıyla karşılaşıyorum. klovsk 5 yıl önce
    • Bilgisayarını Güvenli Mod'da açarak sonlandırmayı deneyebilirsin. Oda olmaz ise Bitdefender'i kurmadığın bir zamana sistem geri yükleme yapmanı tavsiye edeceğim. Merak etme sorunun çözülür, biz burada olduğumuz sürece :) @klovsk omercik 5 yıl önce
    • Bitdefender'i kurmadığım zamana geri yükleme nasıl yapılıyor peki? Windows 10 kullanıyorum. klovsk 5 yıl önce
    • Sistem Geri Yükleme değilde, bilgisayarını Güvenli Mod'da açıp Program Files gibi yerlerden bitdefender ile alakalı her şeyi sil. Sonra bilgisayarı normal olarak açtığında bitdefender bilgisayarından kalkacaktır tamamen. @klovsk omercik 5 yıl önce

    Sorunu çözdüm arkadaşlar. Aşağıda anlatıyorum.

    Bilgisayarımı güvenli mod'da açarak Bitdefender'in otomatik arka planda çalışmasını engelledim, yani güvenli mod'a girince Bitdefender çalışamadı. Sonra Yerel Disk C'den Program Files ve diğer klasörlerdeki Bitdefender ile alakalı her şeyi sorunsuz bir şekilde sildim. Daha sonra bilgisayarı Güvenli Mod'dan çıkarıp normal olarak açınca Bitdefender kaldırma sorunum çözülmüş oldu. Yardımları için @farurhenho ve tüm uzmanim.net ekibine teşekkür ederim.

    klovsk klovsk (25)
    5 yıl önce cevaplandı

      İlk olarak Bitdefender Antivirus Free Edition programını yeniden yüklersin ve uninstall'i yeniden denersin.

      Olmazsa Revo Uninstall (tıkla) "Zorla Kaldır" seçeneğini denersin. Önce antivirüsü kapalı / disable durumuna getirmelisin ( Yada programdan çıkış yaparsın).

      Eğer yine başarlı olmazsa aynı şeyleri birde Güvenli Modda denersin.

      Sonra sistemde sıkı bir virüs taraması yaparsın:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sisteme bir antivirus programı yükleyip yada windowsun Defender aracıylada tarama yapmalısın.

      temmuz temmuz (12505)
      5 yıl önce cevaplandı

      • hocam sizi burada gördüğüme çok sevindim uzun zaman sonra :) omercik 5 yıl önce
      • Programı kapalı hale getiremiyorum. Son çare olarak görev yöneticisinden bdagent.exe yi durdurmaya karar verdim ancak erişim engellendi diyor. Revo uninstall da kaldırdım uygulamayı ancak dosya konumuna baktığımda hala duruyordu ve revo uninstall da kaldırılmış gözüküyor. Iobit uninstaller kullanmayı denedim ancak program açıkken kaldıramıyorum ve kapatmak için de yetkim yok. Program başlangıç ta da gözükmüyor ki devre dışı bırakayım. Bu erişim engeli ve izin meselesi yüzünden delirmek üzereyim. klovsk 5 yıl önce
      • Programın dosya konumuna gidip herhangi bir dosyanın sahibini değiştirmek istediğimde değiştir butonunun aktif olmadığını farkettim. Bilgisayarımda users adlı bir kullanıcı hesap var ve ben bunu kullanıyor gibi görünüyorum. Bu hesabı silip administrator olarak işlem yapma imkanım yok mu. Yani Bitdefender programını silmek istediğimde admin olarak algılanmıyorum aslında sorunun temeli burada yatıyor. Ya da en azından users adlı kullanıcı hesaba tam denetim verebilirsem bu da çözüm olacak ancak o sahibi değiştir butonunun aktif hale gelmesi lazım klovsk 5 yıl önce
      • Yukarıda anlattığım Administrator hesabını etkinleştirme işlemini yaptın mı? @klovsk omercik 5 yıl önce
      • Evet yaptım. Ancak bir değişiklik olmadı hala erişim izni istiyor. Bu arada bu program yüklüyken windows defender ı da kullanamıyorum. klovsk 5 yıl önce
      • Revo ile kaldırdıktan sonrada hala dosya konumunda varlığını sürdürüyorsa Revoyu tekrar ama bu defa "Zorla kaldır" seçeneği ile kullanırsın (Klasörü ve ya klasör içerisindeki exe dosyasını gösterirsin. Her ikiside olur). Başka bir alternatifte canlı (CD'den veya flash bellekten çalışan) bir işletim sistemi ile sabit diskten silemediklerini silebilirsin @klovsk temmuz 5 yıl önce
      • Bende sizlerle olmaktan mutluyum @farurhenho Fakat her zaman aynı sıklıkla olamıyor işte. İşler güçler falan.. Birde sizler kadar enerjik olamamıda mazur görmelisiniz, anlayışla karşılamalısınız diye düşünüyorum. Sevgilerimle.. :) temmuz 5 yıl önce
      • Fakat @klovsk , kaldırmakta problem yaşadığın antivirüs programını yeniden kurarak yeniden kaldırmayı denemen tavsiyesindede bulunmuştum sana. Denedinmi? temmuz 5 yıl önce
      • Arkadaş problemini çözdü @temmuz hocam. Teamviewer ile bağlanıp ufak bir yardımcı oldum. Çözümü de yazdık. :) omercik 5 yıl önce
      • Konu çok karışmış. Bir mesajında (ikincisinde) problemi çözdüğünü belirtiyorsun ama daha sonra yorumlarda probleminin devam ettiğindende bahsediyorsun. Hangisi doğru anlayamadım @klovsk temmuz 5 yıl önce
      • Tamam öyleyse @farurhenho , Geçmiş olsun @klovsk temmuz 5 yıl önce