bitdefender gandcrab initialization failed

Bitdefender gandcrab şifre çözme yazılımında  initialization failed hatası alıyorum. bitdefender gandcrab initialization failed hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bitdefender gandcrab initialization failed hatasının çözümü nedir?

    Bilindiği üzere Bitdefender firması GandCrab fidye yazılımı için bir araç sundu. Bu araçla birlikte Gancrab V1, V4 ve V5 ile şifrelenmiş dosyaların şifrelerini çözmek mümkün oluyor.

    Bazı kullanıcılar Bitdefender yazılımını kullanırkan initialization failed hatası alıyorlar. initialization failed hatasının bir kaç sebebi var.
    initialization failed

    Eğer Bitfedender initialization failed hatası alıyorsanız

    • KQRTNORVPQ-DECRYPT.TXT veya KQRTNORVPQ-DECRYPT.HTML gibi bir ada sahip fidye notunun olduğu dosyanın şifreli dosyaların olduğu klasörde olduğundan emin olun. Bu en çok karşılaşılan sorundur. Bitdefender şifre çözme yazılımı fidye notuna ihtiyaç duyar. Fidye notunun içinde size özel bir ID bulunur. Fidye yazılımı da buna ihtiyaç duyar.
    • Size bulaşan GandCrab  sürümünün şifre çözme aracı için uygun olduğundan emin olun.

    Bitdefender GandCrab Ransomware decryption tool şu versiyon GandCrab sürümleri için geçerlidir:

    • Version 1
    • Versiyon 4
    • Versiyon 5
    • Versiyon 5.0.1
    • Versiyon 5.0.2
    • Versiyon 5.0.3

    Eğer size bulaşan örneğin Versiyon 5.0.4 ise Bitfender GandCrab Fidye yazılımı şifre çözme aracı çalışmayacaktır ve  initialization failed hatası alırsınız.

    Size bulaşan GandCrab sürümünü fidye notu dosyasında bulabilirsiniz.

    gandcrab version bulma

    Hatannı detayını öğrenmek için sizde BitdefenderLog.txt dosyasına bakabilirsiniz. BitdefenderLog dosyası şu klasörde bulunur:

    C:\Users\[Bilgisayar Adi]\AppData\Local\Temp\BDRemovalTool\BDRansomDecryptor

    Bu yoldaki log dosyasını notdefteri ile açtığınızda şunları göreceksiniz

    Decryptor Started

    Looking for ransom note ... [C:\Users\uzmanim.net\Desktop\Ransomware\KQRTNORVPQ-DECRYPT.txt]
    Looking for VERSION ... [V5]
    Looking for EXT ... [.kqrtnorvpq]
    Looking for ID ... [OK]
    Looking for decryption KEY ... [FAIL:KEY]
    [ERR:Init]

    Bu logda fidye notu, versiyon, uzantı ve ID başarılı bir şekilde bulunmuş. Fakat KEY bulunamamış. Buradaki sorun tarama yapılan dosyaların Versiyon 5.0.4 olmasından kaynaklanıyor. Bu sürüm Bitdefender GandCrab şifre çözme yazılımı tarafından henüz desteklenmiyor.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bir hatan var Versiyon 5.0.1 daha şifresi kırılamadı darkcrak 5 yıl önce
    • 2 hata diyelim Bitfender GandCrab Ransomware decryption tool şu versiyon GandCrab sürümleri için geçerlidir: bitfender degilde bitdefender olsa ? darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak Yazıda 5.1 yazmıyor evladım 5.0.1 yazıyor. Sen yine karıştırdın bişileri. Bu yaşta gözlük mü almak gerekecek sana :) alattin 5 yıl önce
    • Evet @alattin :))))) darkcrak 5 yıl önce