Bitmek bilmeyen mavi ekran hatası

http://dosya.co/08bs69cjmkip/040420-26738-01.dmp.html

Üstteki dump dosyası.

Bunlar da mavi ekran resmi

http://imgyukle.com/i/JwCKqH

http://imgyukle.com/i/JwCq0A

Merhaba. Bilgisayarım asus x550lb intel core i5-4200  cpu 1.60 ghz  2.30 ghz 8 gb ram 64 bit  sürekli mavi ekran alıyorum bir gün içerisinde 10 15 defa nerden baksanız malumunuz salgın var evden de çıkamıyoruz işten da atıldım virüsten dolayı tek eğlencem bilgisayar yıldırdı artık ekran görüntüsü ve minidump dosyalarını atıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

eniwiciwokke eniwiciwokke (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    1.  Bilgisayarda ki sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edin, güncel değilse güncelleyin. Yanlış bir sürücü yüklemiş olabilirsiniz, bu sürücüyü belirleyip doğru sürücüyü yükleyin.
    2.  HD Tune ile Health kısmının SS'ini ve Error Scan yapıp o kısmın SS'ini atın.

    3.  Eğer bilgisayarınıza oyun, program yüklediyseniz düzgün yüklendiğinden emin olun.
    4.  Sisteme yeni bir bileşen taktıysanız sürücüsünün güncel olduğundan emin olun.
    5.  Sistem geri yükleme yapın.

    6.  CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow yapın. Eğer başlamıyorsa sistemi güvenli modda çalıştırıp yapmayı deneyin.

    7.  CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve chkdsk /f yazıp enterlayın. Bu kod eğer sisteminizde takılı olan depolama birimlerinden arızalı olan varsa belirlemeye ve onarmaya çalışır.

    8. RAM'leri memtest uygulamasıyla test edin. Eğer çift modül RAM kullanıyorsanız, önce birini sonra diğerini test edin.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Tarama yaparken yine mavi ekran verdi health kısmında problem yoktu ok yazıyordu error scan taraması da %70 civarındaydı henüz problem çıkmamıştı

      eniwiciwokke eniwiciwokke (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • HD Tune ile tarama yaparken mi mavi ekran verdi ? sfc/scannow ve chkdsk yapmanı öneririm hydra 4 yıl önce

      Scannow hata veriyorsa, bu sistem dosyalarının hasarlı olduğu anlamına gelir. Güvenli modda bir süre kullan eğer yine hata vererse, verilerini bir yere yedekleyip temiz bir format atmanı öneririm. Hata vermesse demek sorun Güvenli modun varsayılan olarak devre dıșı buraktığı serviste, sürücüde. Format atmana rağmen, hata vermeye devam ederse, demek ki, sorun donanımında. HDD Regenerator, @hydra arkadașımızın söylediği gibi memtest gibi uygulamarla sistemi taramanı sorunun nereden kaynaklandığını bulmalısınız. Ayrıca resimlere bakılırsa Windows 7 kullanıyorsunuz galiba Windows 10a geçmenizi öneririm.

      genius genius (190)