bitsadmin.exe nedir?

Bilgisayarımda komut istemi ekranında bitsadmin.exe çalışmaya başlıyor ve kendi kendini bilgisayar program indiriyor.

bitsadmin.exe nedir? bitsadmin.exe virüs mü?  Bilgisayarım neden kendi kendini program indiriyor?

hakan hakan (15424)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bitsadmin.exe nedir?

    bitsadmin.exe Windows işletim sisteminin bir parçasıdır.
    bitsadmin.exe dosya indirme ve yükleme işlemleri yapabilen bir komut satırı aracıdır.
    bitsadmin.exe virüs değildir. Fakat son dönemde pek çok olası  istenemeyen program
    bitsadmin.exe vasıtası ile bilgisayarınıza otomatik olarak program yükler.

    Siz örneğin Google üzerinden arama ile ulaştığınız bir indirme sitesinden oyun indirdiğinizi
    düşünürsünüz. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırdığınızda olası istenmeyen program otomatik olarak
    bazı programları indirmeye başlar.
    Bu indirme sırasında bitsadmin.exe dosyası kullanılır.

    bitsadmin.exe virüs mü?

    bitsadmin.exe virüs değildir. Bu sebepten eliniz ile bu dosyayı silmeyin.
    Zararlı yazılımlar tarafından istismar edilen bir uygulamadır.

    Kendi kendine program indirmeleri nasıl durduracağım?
    Bunun için bilgisayarınızdaki zararlı programlardan kurtulmalısınız.

    hakan hakan (15424)