blogspot.com açılmıyor sorunu

Herhangi bir blogspot.com üzerinde bulunan siteye girmek istediğimde siteler açılmıyor ve karşıma

Bu siteye ulaşılamıyor

Bağlantı sıfırlandı.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Bağlantınızı kontrol etme
  • Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

ERR_CONNECTION_RESET

hatası geliyor. VPN üzerinden denediğmi zaman blogspot açılıyor. Sorun ne olabilir?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Blogspot binlerce kişinin blogunu barındıran Google'a ait bir web sitesi.  Blogspot altında kişiler kendi kişisel bloglarını oluşturabiliyorlar, websitesi sahibi oluyorlar.

    blogspot.com da Türkiye'deki engelli siteler arasında yerini aldı. 24 Haziran 2018 tarihinden itibaren Blogspot'a girmek isteyen kullanıcılar Bu siteye ulaşılamıyor mesajı ile karşılaşıyorlar. Turkey Blocks web sitesi de blogspot'a girişin engellendiğini doğruladı.

    blogspot'a erişim neden engellendi şuan net bir bilgi yok.

    Blogspot'a VPN ile erişmek mümkün görünüyor. Yine yurtdışından Blogspota giriş ile ilgili bir sorun yaşanmıyor. Sorun sadece Türkiye'den Blogspot adreslerine erişmek istendiğinde yaşanıyor.

    Şuan için yasak TTNET ve UyduNet kullanıcılarını etkiliyor. Diğer servis sağlayıcılardan blogspot'a erişim mümkün görünüyor.

    Güncelleme: 25 Temmuz 2018

    Şuanda sorun düzelmiş görünüyor. Engelleme muhtemelen teknik bir hatadan kaynaklanıyordu.

    hakan hakan (15424)