Blogspotta yazdığım yazıyı facebook ta paylaşırken yazının kendi fotosu çıkmıyor başka bir yazının fotosu çıkıyor.

Blogspotta yazdığım yazıyı facebook ta paylaşırken yazının kendi fotosu çıkmıyor başka bir yazının fotosu çıkıyor. Bu sadece Facebookta paylaşırken oluyor. neden olduğunu biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim .

kali kali (6)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sizin için sıkıntı olmazsa blogger adresinizi verirseniz bir incelyeyim bloggerdan ufak tefek anlıyoyrum.

    Eğer sıkıntı olur derseniz bloggera yeni paylaş butonu eklerseniz sorunu büyük ihtimalle çözmüş olursunuz.

    Yeni paylaş butonu eklemek için Aşağıdaki yolu takip edin.

    Öncelikle sitemize Font Awesome ekliyoruz bunu tercih etmemizin sebebini şu şekilde sıralaya biliriz.

    • Tasarımı güzel olması
    • Kodlama kolaylığı sağlamasının yanında
    • Sistemi zorlamadan hızlıca yüklenmesinden dolayı tercih ediyoruz.

     Font Awesome eklemek için isterseniz linke tıklayarak indirip sitenize ekleyin isterseniz aşağıdaki liinki kopyalayıp <head> etiketinin altına yapıştırarak ekleyebilirsiniz.

    <link href='//netdna.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.2.0/css/font-awesome.min.css' rel='stylesheet'/>

    Font Awesome ekledikten sonra blogunuza girip eski paylaşma kodunuzu bulun.

    Chrome üzerinden paylaşma butonunu bulmak için blog sayfanıza girip paylaş butonuna sağ tıkladıktan sonra incele yazısına tıklayın ve paylaşma butonunun ismine bakın ya class="share-facebook" yada id="share-facebook" gibi birşey yazıyordur bu ismi kopyalayın ve bolgger yönetim paneline girip sol taraftan Tema > HTML'yi düzenle > kod penceresinin içine birkere tıkladıktan sonra Ctrl + F tuşuna tıklayın ve kopyaladğıınız ismi buraya yapıştırıp entera basıp arayın isimden nadirende olsa iktane olabilir sırayla deneyin hagisi olursa.

    Gerekli kodları bulduktan sonra o kodları aşağıdaki kodlarla değiştirin.

    <b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot; or data:blog.pageType == &quot;static_page&quot;'>
               <div class='post-share'>
                        <div class='share'>
     <a class='share-facebook' expr:href='&quot;http://www.facebook.com/sharer.php?u=&quot; + data:post.url' target='_blank'/>
    <a class='share-twitter' expr:href='&quot;http://twitter.com/share?url=&quot; + data:post.url' target='_blank'/>
    <a class='share-tumblr' expr:href='&quot;http://www.tumblr.com/share/link?url=&quot;+ data:post.url' target='_blank'/>
    <a class='share-google-plus' expr:href='&quot;https://plus.google.com/share?url=&quot; + data:post.url' target='_blank'/>
    <a class='share-pinterest' expr:href='&quot;http://pinterest.com/pin/create/button/?source_url=&quot; + data:post.url' onclick='javascript:window.open(this.href, &apos;&apos;, &apos;menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=300,width=600&apos;);return false;' target='_blank'/>
                                </div>
                            </b:if>

    Zaten neyin ne olduğu <a class=' dansonra yazıyor gereksiz olan butonları sile bilirsiniz.

    Paylaşım butonlarının gözükmesi için sitil vermeniz lazım bunun için </head> kodunun üzerine aşağıdaki kodları yapıştırın.

    <style type='text/css'>
    .share-facebook:before{content: &#39;\f082&#39;;color:#3b5998;}
    .share-twitter:before{content: &#39;\f081&#39;;color:#00aced;}
    .share-tumblr:before{content: &#39;\f174&#39;;color:#32506d;}
    .share-google-plus:before{content: &#39;\f0d4&#39;;color:#dd4b39;}
    .share-pinterest:before{content: &#39;\f0d3&#39;;color:#cb2027;}

      .post-share a {float: right;font-size: 50px;margin-left: 10px;}
    </style>

    Tasarımını değiştirmek için biraz css bilmeniz yeterli.

    Yapamadğıınz yeri veya kafanıza takilan yeri lütfen sormaktan çekinmeyin.

    Not olarak:

    • Font Awesome eklemeden yapmak için css bilmeniz ve biraz daha uğraşmanız lazım ama html kodları her türlü çalışır bu kodları nasıl giydirdiğiniz size ve hayal gücünüze kalmış birşey.
    demsinasbey demsinasbey (69)