Bluestacks App Player: Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı hatası

Bluestacks kullanıyorum ve aşağıdaki hatayı alıyorum:

Bluestacks App Player: Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı hatası

Sitenize yazan şu çözümü okudum ama bir şey anlamadın.

http://uzmanim.net/soru/nesne-basvurusu-bir-nesnenin-ornegine-ayarlanmadi-hatasi/64250

istikamet2515 istikamet2515 (1)
7 yıl önce sordu

  • Bende anlamadım :D şu şekilde @alattin abiden'den bahset biraz Türkçeleştirir belki :D kutlugalp 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bu hata Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı hatası aslında .Net platformuna ait bir hata. Yani örneğin bir oyun ya da program C#, Vb.net gibi bir dil ile geliştirilmiş ise o zaman bu uygulamada bu tür bir hata çıkabilir.

Linkte paylaştığınız hata tamamen yazılım geliştiriciler için sunulmuş bir çözüm. Bluestacks ile ilgili bir çözüm değil.

Bluestacks nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı hatasının çözümü içim şunu önermişler:

  1. Bluestacks uygulamasını kaldırın.
  2. Şu klasöre gidin: C:\ProgramData bu klasör gizlidir gizli dosyaları aşağıdaki anlatıldığı gibi açabilirsiniz
    Windows 10 gizli dosyaları gösterme
    Windows 8 gizli dosyaları gösterme
    Windows 7 gizli dosyaları gösterme
  3. ProgramData klasöründe şu klasörleri silin:
    BlueStacks
    BlueStacksGameManager
    BlueStacksSetup

  4. Bluestacks'i yeniden yükleyin.
alattin alattin (16999)
7 yıl önce cevaplandı

    Nox daha iyi aslında.

    cihademre93 cihademre93 (1)