"BlueStacks başlatılamıyor" hatası nasıl çözülür?

Sapasağlam çalışan BlueStacks programı birden açmaya çalıştığımda "bluestacks başlatılamıyor" hatası vermeye başladı. Program kısayolda çalışıyor, kapatıyorum. Görev Yöneticisinden de kapatıp açmaya çalıştım her şeyi yaptım ama sürekli aynı hatayı alıyorum. Yardımcı olmanızı bekliyorum siyah ekranda "bluestacks başlatılamıyor lütfen support@bluestacks.com" yazıyor ve çıkış butonu geliyor. Yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

thedark06 thedark06 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Merhabalar kardeşlerim,benim gibi mağdur olan insanlar...

    1 ay boyunca bu motor illetini çektim sonunda çözmeyi başardım hemde sıfır hata ile.Çözümümü sizinle de paylaşmak istedim,siz de kurtulun bu dertten. İnşAllah sizin de sorununuz düzelir.

    Avast kullanıyorsanız sorun Avast antivirüsten kaynaklanıyor olabilir:

    Çözüm için şunları deneyin:

    1. Avast Antivirüs ana ekranı açın.
    2. En altta bulunan Ayarlar bölümüne tıklayın.
    3. Sorun giderrme bölümünü tıklayın.
    4. Donanım destekli sanallaştırmayı etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın.
    5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlem Avast kullanıp BlueStacks Başlatılamıyor hatası alanlara çözüm sağlayacaktır.

    genckaptan genckaptan (11)
    6 yıl önce cevaplandı

    • hocam bende avast antivirus programı olmadığı ve ihtiyacım olmadığı için yapamadımda başka bi yol var mı? ivy100 2 yıl önce

    hocam bende eynı dertten muzdaribim acaba siz bi çözüm yolu buldunuz mu

    hcg1907 hcg1907 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Şuan ben de bu sorunla karşı karşıyayım. İlk seferde açıldı ama kapatıp açtıktan sonra bu hatayı verdi. Çözümü ise silip tekrar yüklemekte buldum. Ama bu uygulamaya her girişimde silip tekrar yüklemekle uğraşılmaz çözümünü bulan lütfen yazsın

      gopflmy gopflmy (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        silip tekrar yükleme yoluna ben yöneldim, sildim ama tekrar yükleyemiyorum çünkü sildğimi sanıyorum çünkü sürekli hata veriyor önceki sürümün kalıntıları var yüklenemez diye.

        Ne forumlar ne siteler ne sözlükler gezdim deee bulamadım derdime çare yada silip tekrar kurmuş olan biri

        grebel grebel (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          Çok uzun süredir kullandığım BlueStacks 5'te şöyle bir yazı karşıma geldi: "BlueStacks başlatılamıyor. Lütfen bir sorun raporu gönderiniz." diye bir şey ekrana geldi. Tamam butonuna basınca direkt kapanıyor ve çarpı işaretine basıca da aynı şey oluyor. Başka birisinin sorununun çözümüne Avast Antivirüs programı ile göstermişsiniz ve lütfen Avast Antivirüs programı olmadan bir çözüm var mı? Varsa lütfen iletin.

          ivy100 ivy100 (1)