BlueStacks nedir? BlueStacks nasıl kullanılır?

BlueStacks nedir? BlueStacks nasıl kullanılırBlueStacks nereden indirilir?

BlueStacks nasıl kurulur?

PC'ye BlueStacks  kurabilir miyim? MAC'e BlueStacks kurabilir miyim?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 7 Cevap

    BlueStacks nedir?

    BlueStacks, bilgisayarınızda Android işletim sistemindeki programları çalıştırmanızı olanak sağlayan bir uygulamadır. Android işletim sistemi için yazılmış olan oyun ve programlar BlueStacks  bilgisayarınızda çalıştırılabilir.

    Android oyunlarını PC'de oynamak için BlueStacks adlı uygulamadan yararlanabilirsiniz.

    BlueStacks App Player olarak adlandırlan yazılım Bluestacks şirketi tarafından geliştirilmiştir. Yaygın olarak BlueStacks App Player  kısaca BlueStacks olarak adlandırılır.

    BlueStacks vasıtası ile Android cihazlarda oynadığınız favori oyunları veya favori programları bilgisayarınızda, tem ekran olarak kullanabilirsiniz.

    Candy Crush Saga, Kik Messenger, Temple Run 2 gibi popüler android uygulamaları BlueStacks üzerinde sorunsuzca bilgisayarda çalışır.

    BlueStacks  bir anlamda bilgisayarınızı sanal android cihaza çevirmektedir.  BlueStacks  çalışması normal bir program gibidir. İşletim sisteinin altında çalışır. Format ve yeniden yükleme gibi işlemlere ihtiyaç duymaz.

    BlueStacks nereden indirilir?

    BlueStacks uygulaması Hem PC Windows hemde MAC OSX bilgisayarlarda Çalışır.

    BlueStacks Windows Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

    BlueStacks  Mac OSX Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

    PC'ye BlueStacks  kurabilir miyim?

    Evet. BlueStacks Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerine kurulabilir ve çalıştırılabilir.

    MAC'e BlueStacks kurabilir miyim?

    Evet.  BlueStacks MAC bilgisayarlarda OSX işletim sisteminde sorunsuz çalışır.

    BlueStacks nasıl kurulur?

    1. BlueStacks Windows Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
    2. BlueStacks  Mac OSX Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
    3. BlueStacks programını kurun. Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken bir aşama yoktur. Next -Next- Finish şeklinde kurulumu yapın.
    4. BlueStacksyükleme ekranında dilerseniz Yüklemeyi Özelleştir linkine dokunarak BlueStacks'i C veya D sürücüsü gibi farklı bir sürücüye yükleyebilirsiniz.
    5. BlueStacks kurulumu sırasında sizden Oturum açmanız isternir. Oturum açmak Gmail hesabı ile sisteme giriş yapmak anlamına gelir. Oturum açma ekranında dilerseniz bir Gmail hesabı alabilirsiniz.
      Gmail hesabı nasıl alınır bilmiyorsanız yazını başındaki videoyu izleyrek detaylı bilgi alabilirsiniz.
    6. Bluestacks için Google oturumunu açtığınızda Artık Google Play üzerinden indirme yapabilir ve android uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

    Detaylı bilgi için yukarıda videolu BlueStacks anlatımını izleyebilirsiniz.

    BlueStacks nasıl kullanılır?

    BlueStacks kullanımı Android tabletler ile aynıdır. Yukarıdaki işlemleri yaptıkdan sonra Google Play üzerinden istediğiniz oyun ve uygulamayı indirebilirsiniz.  BlueStacks  ana ekranında Search bölümünü tıklayarak aramak istediğiniz yazılımın adını yazın ve daha sonra Google Play üzerinden indirerek yükleyin.

    BlueStacks  yüklü yazılımların ikonlarını listelemektedir. BlueStacks  içerisinde uygulamaya tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Güncelenmesi gerek sankı, esty 7 yıl önce
    • Evet baya olmuş paylaşalı. Uyarı için sağol ilk fırsatta güncelleyeyim. hakan 7 yıl önce
    • windows da bluestack ı D diskine kurmak istiyorum ama ayar yapabilmek için bir seçenek bulamadım sadece data dosyalarını nereye kayıt edebileceğimi soruyor acaba ben mi bulamadım @hakan mutecessis 7 yıl önce

    Blustacks clash of clans diye bir oyun oynuyorum oyunu mu pc ye bağlamak istiyorum. Telefon ıphone mail adresi gmail değil, hotmail kullanıyorum. Hotmail ile nasıl bağlayabilirim ya da oluyor mu ?

    t3tikcii t3tikcii (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhaba.Programı kurdum çok güzel çalısıyor.Google playden oyunda indiriyorum. kurup oynuyorum  sıkıntı  yok.Ama inen oyunları ayrı bir klasorde toplamak ısıtıyorum.Saklamak için.Başka bir zaman başka yerde kullanmak maksadıyla.Ama inen oyunları bulamuyorum.Oyunlar nereye iniyor? Tşk ederim kolay gelsin iyi günler

      engincan12 engincan12 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        merhaba engincan12 ya tüm uygulamalar yazan yer bak yada google play store'dan dosya yöneticisi indir

        aliefe aliefe (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          Blustacks clash of clans diye bir oyun oynuyorum oyunu mu pc ye bağlamak istiyorum. Telefon ıphone mail adresi gmail değil, hotmail kullanıyorum. Hotmail ile nasıl bağlayabilirim ya da oluyor mu ?

          umuralas15 umuralas15 (1)
          8 yıl önce cevaplandı

          • Hotmail olmaz. Gmail Google için gerekli. Gmail.com adresinden ücretsiz alabilirsin. murat 8 yıl önce

          BlueStacks uygulamasını yeni keşfettim harika android cihazımda kullandığım tüm uygulamaları program sayesinde kullanabiliyorum herkese tavsiye ederim tüm uygulamalarımı artık pcde kullanıyorum

          dilann dilann (1)
          6 yıl önce cevaplandı

            Bluestacks kurulduğunda google play hesabına girdiğimizde google play bir telefon markası olarak görüyor.Bu telefon markasını değiştirebilirmiyiz. Çünkü bazı programlar sadece belirli telefonlara yüklendiği için uygun telefonu seçmek için gerekiyor.

            kullanici90324 kullanici90324 (1)
            5 yıl önce cevaplandı

            • Telefonun markasını değiştiremiyoruz bildiğim kadarıyla. Play Store'da "uyumlu değil" hatası verse de siz indirmek istediğiniz programın apk'sını bilgisayarınıza indirip kurmayı deneyin. omercik 5 yıl önce