BlueStacks'te noktalama işaretleri sorunu

Bluestacks üzerinde whatsapp'ta mesaj yazarken soru işaretini _? bu şekilde atıyor. Aynı zamanda (ü,ğ,ç,q,ö,ş) gibi harflerin yerine / , ( , ' , : , ; gibi ifadeler kullanıyor. Bunun sebebi nedir? Daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum son 3 gündür gözükmeye başladı bu sorun. Bunu nasıl çözebilirim?

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

  • dil ayarı türkçe mi? misty 5 yıl önce
  • evet türkçe veysi2023 5 yıl önce
  • Sil tekrar yükle darkcrak 5 yıl önce
  • her sorun olduğunda silmeme gerekir, yani hiç çözümü yok mudur? veysi2023 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Leptop klavyelerinde " Fn " isimli ekstra tuş vardır. Açılımı FuNction key.

" Fn "  kullanımı " Shift " tuşu gibidir.

Senin problem için şu çözüm yöntemlerini deneyebilirsin..

1-)   " Fn + F11 " tuşuna basarak durumu denetle.

2-)   Klavyen " Q Klavyeden F Klavyeye " geçmiş olabilir ;  bu durumda ise " Ctrl + Shift "  tuşuna basarak normale dönmesini sağla.

3-)   Sistem dilini kontrol et.Bunun için " Denetim Masası > Saat ve Bölge > Bölge " bölümüne gelip " Dil Tercihleri " yazan mavi bölüme gel " Dil Ve Bölge Ayarlarını Düzelt "

4-)   " Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Sorun Gider > Klavye > Sorun Gidericiyi Çalıştır " işlemini gerçekleştir.

5-)   Aygıt Yöneticisinden klavyenin güncel sürümünü yüklemeyi dene.Bunun için " Bilgisayarıma Sağ Tıkla > Yönet > Sol Tarafta Bulunan Aygıt Yöneticisi > Klavyeler " kısmına gelip oradaki klavyelerin üzerine " sağ tık yapıp > sürücüyü güncelleştir " diyerek sürücülerin son sürümlerini yüklemeyi dene.

> En son olarakta Klavyeyi Başka Bir USB Girişine Takarak Dene..

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce cevaplandı

    WhatsApp klavye düzenin Türkçe mi?

    Klavyende aşağıdaki kırmızı ile gösterilmiş olan simge gibi bir simgr vardır. Buna basarak klavye dil ayarını Türkçe olarak ayarlayabilirsin.

    android klavye

    Görünene o ki klavye dil ayarında bir sorun var. Android dilin Türkçe olabilir. Klavye ayarını değiştirmen ve Türkçe seçmen lazım. Bu simgeye basılı tut mevcut klavyeler listelenir. Türkçe QWERY seçili olmalı.. Yoksa dil ayarlarından yeni klavye ekleyebilirsin.

    murat murat (12492)