Bluetooth adaptörünü pc me taktığım halde çalışmıyor

Merhaba, aşağıdaki bluetooth aparatını satın aldım, hem dizüstü bilgisayarımda hem de masaüstünde usb den taktığım halde çalışmıyor. driverını da internette bulamadım, bilgisayarlarımın bu adaptörü görmesi için ne yapmalıyım?

kalenderrr kalenderrr (41)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çalışmıyordan kastın nedir? Windows Bluetooth adaptörünü görmüyor mu sürücüsünü mü bulamıyor?

    Adaptörü taktığında Windows Aygıt yöneticisine baktın mı?

    1. Bluetooth adaptörü bilgisayardan çıkart.
    2. Windows ve R tuşlarına bas. Açılan çalıştır penceresine  devmgmt.msc yaz enter tuşuna bas.
    3. Aygıt yöneticisi ekrana gelecek. Bu aşamada Bluetooth adaptörünü tak.
    4. Aygıt yöneticisinde bir hareket oldu mu? Olmadıysa çıkart başka USB porta tak.
    5. Aygıt yöneticisinde Bluetooth sekmesini genişlet ve cihaz burada görünüyor mu kontrol et.

    Ürünü satan sitelere baktım. Herhangi bir sürücü yüklemene gerek kalmadan Windows tanıyormuş. Sende hiç bir hareket olmuyorsa cihazda sorun olabilir. Başka bir PC, işletim sisteminde deneme şansın varsa deneyebilirsin.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hocam adaptörü görmüyor, ama adaptörün kırmızı ışığı yanıp sönüyor, aygıt yöneticisinde bluetooth sekmesi de yok. kalenderrr 3 yıl önce
    • @kalenderrr taktıktan sonra bir aygıt yöneticisi ekran görüntüsü alır mısın? hakan 3 yıl önce
    • https://i.resimyukle.xyz/eLJNef.jpg kalenderrr 3 yıl önce
    • @kalenderrr Windows kaç kullanıyorsun? ürünü satan sitelerde sürücü yüklemeye gerek yok yazmışlar. hakan 3 yıl önce
    • windows 10 pro kullanıyorum hocam. kalenderrr 3 yıl önce