Bluetooth algılanmıyor

3 gün önce PC'mden fotoğraf yolladım ama 3 gün PC'mi açamadım.Sonra yine yollayayım dedim ama kablosuz ayarlarında sadece wi-fi yi buluyor Bluetooth'u bulamıyor ne yapmalıyım?

user user (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çok anlaşılır yazmamışsın. Pc'den hangi cihaza fotoğraf yollamak istiyorsun? PC Agıt Yöneticisinde Bluetooth driver'ı hatasız (sarı ünlemsiz) görülüyormu? Fotografı göndermek istediğin cihazın bluetooth'u açık pozisyondamı ve bu cihaz PC'de tanıtılmışmı/eşleşme yapılmışmı?

    Karşı bluetooth cihazı kablosuz ayarlarında değil, Denetim Masası>Donanım ve Ses>Aygıtlar ve Yazıcılar sekmesi altında üst sol bölümde Aygıt Ekle düğmesine tıklayarak arayacaksın (Bu parametreye Metro ekranındanda ulaşılabilir). Karşı cihazın bluetooth düğmesinin ve görünürlülük ayarının açık olduğuna dikkat etmelisin. Aramanın sonunda cihaz bulunduğunda senden eşleştirme kodu istenecektir, bunu girmelisin.

    Eğer Aygıtlar sekmesinde cihaz görüldüğü halde bağlantı yapılamıyorsa cihazı kaldırıp yeniden aratmalısın, yeniden bulunduğunda bağlanmayı tekrar denemelisin.

    Burada belirttiğim şeyleri kontol et, gerekli düzeltme veya müdahaleleri yap, düzelecektir. Bunlar ile ilgili anlamadığın veya yapamadığın birşey olursa buraya yaz, tekrar anlatalım.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Telefona yollayacağım.Telefonun bluetooth'u açık ama PC yi bulamıyor PC de kablosuz cihazlar yerinde sadece wi-fi var bluetooth yok indirmek mi gerekiyor.Daha önce yollamıştım ikisi arasında dosya ve Bluetooth driver diye bir aygıt yok aygır töneticisinde. user 9 yıl önce
    • Tabi bu 3 gün arada pc kendini formatladı. user 9 yıl önce
    • Mesajda yazdıklarımı bir daha oku ve söylediklerime göre hareket et. Eğer PC'ye format attıysan bluetooth driver'ını yeniden kurmalısın (Kurulu olup olmadığını Aygıt Yöneticisinde görebilirsin). Kablosuz (WiFi) ile senin işin yok. Orada olanlar senin kablosuz internet bağlantın ile yakın çevredekikablosuz internet bağlantılarıdır. temmuz 9 yıl önce