Bluetooth klavye 10 dakika kullanılmadığında bağlantısı kesiliyor

Bluetooth  klavyemi bilgisayara bağlıyorum ve 10 dakika kullanmadığımda klavye devreden çıkıyor.

Ve tekrar kurulum istiyor.

Ayrıcı bilgisayarı her kapatıp açtığımda da kurulum istiyor.

Bu normal mi ? Her bluetooth klavye böylemi çalışır ?

mat7 mat7 (336)
5 yıl önce sordu

  • yardımcı olabilmem için klavyenin marka ve modelini yazar mısın? veysi2023 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Benim Bluetooth kulaklığım var. Windows 10 bilgisayarımla 1 defa eşleştirince bilgisayar açılışında otomatik bağlanıyor. Belki klavyede durum farklıdır diyeceğim ama her seferinde tekrar kurulum gerektirmesi biraz mantıksız geldi.

Klavyenin özel bir yazılımı olabilir mi? Üreticinin web sitesine bak bakalım belki yazılımını kurmak gerekiyordur.

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

    sorunu cevaplayabilmem için klavyenin marka ve modelini belirtir misin?

    veysi2023 veysi2023 (149)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sanırım sorunu çözdüm . Sorun eşleştirme kodunu klavye üzerinden girmememmiş. Ben onu anlaymamıştım ve başka yolla bağlantı yapmıştım. Marka şu Trust 22238 Nado . Fakat yinde şu sorun var bilgisayarı kapatınca klavyeyide kapatırsam bilgisayarı ve klavyeyi açtığım da yine kurulum istiyor .Yani bilgisayarı kapatsamda klavyeyi kapatmamam gerekiyor. @veysi2023 (52) mat7 5 yıl önce
    • klavyeyi kapatmamanız bir sorun teşkil ediyor mu? şahsen ben olsam klavyeyi kapatma gereği duymazdım, siz de kapatmadan sorun yaşamayacaksanız kapatmamanızı öneririm veysi2023 5 yıl önce

    Tabi ki normal bir durum değil.

    aklıma gelen bazı yollar şöyle Başka bir bilgisayarda test et,eğer yanında cd geldiyse kurulumunu yap gelmediyse klavyenin özel bir sürücüsü var mı sitesine girip bak,bu tarz şeyler deneyerek bir çözüme ulaşamadıysan geri verme şansın varsa geri iade etmeni tavsiye ederim Bende bir usb bluetooth adaptörü almıştım win7 uyumluydu win10'da kullanınca bilgisayar her açıldığında takıp çıkarmam gerekiyordu okuması için win7 kullanırken düzgün çalışıyordu

    umuttt umuttt (207)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sanırım sorunu çözdüm . Sorun eşleştirme kodunu klavye üzerinden girmememmiş. Ben onu anlaymamıştım ve başka yolla bağlantı yapmıştım. Fakat yinde şu sorun var bilgisayarı kapatınca klavyeyide kapatırsam bilgisayarı ve klavyeyi açtığım da yine kurulum istiyor .Yani bilgisayarı kapatsamda klavyeyi kapatmamam gerekiyor. @umuttt (173) mat7 5 yıl önce
    • yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum düzeldi mi düzelmediyse 15 gün içinde geri verme şansınız var umuttt 5 yıl önce