Bluetooth kulaklığın bağlantısı neden kesilir?

Bluetooth kulaklık ile telefon arasındaki bağlantı neden kopar?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bluetooth kulaklık ile telefon arasındaki bağlantı neden kopar?

    Bluetooth kulaklığın  bağlantısının kesilmesine yol açacak başlıca sebepler şunlar:

     Bluetooth kulaklık düşük pil seviyesi

    Eğer  Bluetooth kulaklıkın şarjı yoksa veya şarjı bitmek üzereyse bağlantı kesilir.

    Ortamdaki parazitler

     Bluetooth sinyalini kesecek sinyal kirliliği varsa bunlar  Bluetooth kulaklığın bağlantısının kopmasına neden olur. Ortamdaki  Bluetooth'u açık başka cihazlar yine sorun çıkartabilir. Bazı  Bluetooth kulaklıklar ortamdaki, erişebildikleri başka cihazlara otomatik bağlanmayı deneyebilirler

    Uyum sorunu

    Kullanılan Bluetooth kulaklık ve cep telefonu arasında uyumsuzluk olabilir. Bu uyum sorunu bağlantı kesilmesine sebep olabilir.

    Cep telefonunda çok fazla açık uygulama olması

    Arkaplanda çok fazla uygulamanın çalışır durumda olması, bu uygulamalardan bazılarının  Bluetooth'a erişmek istiyor olması sorun çıkarabilir.

     Bluetooth kulaklık ile telefon arasındaki mesafenin fazla olması

     Bluetooth kulaklık ile telefon arasında çok fazla mesafe varsa bu bağlantı kopmasına sebep olacaktır.

    Düşük kaliteli  Bluetooth kulaklık

    Bazı düşük kaliteli  Bluetooth kulaklıklar sağlıklsız bağlantı yaptıklarından  Bluetooth bağlantısı sık sık kesilebilir.

    hakan hakan (15424)