bluetooth module sorunu

selamun aleyküm ,

asus x54c markalı bilgisayarıma bluetooth driver yükledim ama bluetooth çalışmıyor sorun gider dediğim de 'Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)' hatasını veriyor bunu nasıl düzeltebilirim

kullanici91630 kullanici91630 (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu problem uyumsuz veya bozuk driver sebebiyle olabilir (Aygıt Yöneticisinde sarı ünlem olup olmadığınada bak.). Bunu test etmek için yüklü dirver'ı kaldırarak donanımın üretici resmi sitesinden son versiyon driver'ı download ederek tekrar yüklemeli.

    Eğer çözüm sağlanamazsa registry kayıtları ile ilgili bir problem olduğu düşünülebilir. Ccleaner (tıkla download et) ile bir registry taraması ve fix uygulaması çözüm sağlayabilir.

    Ayrıca bu problemin meydana gelmesine virüs veya diğer zararlı yazılımların sebep olduğu düşünülebilir. Bunun içinde PC'de derin bir antivirüs ile Malwarebytes (tıkla, öğren ve download et) taramaları yapmak gerekir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • yüklü driverı bulamıyorum denetim masasında yok kullanici91630 9 yıl önce
    • Windows 7'de Aygıt Yöneticisi'ni açmak için Başlat düğmesini , Denetim Masası'nı, Sistem ve Güvenlik'i ve ardından Sistem'in altında Aygıt Yöneticisi'ni tıklat.‌ Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yaz veya onay ver. Windows 8'de: Metro ekranında "Aygıt yöneticisi" yaz ve çıkan bağlantıya tıkla. Orada "Bluetooth" isimli bir driver olması gerekir. Yoksa eğer ya yüklü değildir yada hatalı şekilde (sarı ünlemli) başka isimle yüklenmiştir ve böyleyse haliyle bluetooth çalışmaz. temmuz 9 yıl önce

    HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics içinde MinWidth dosyası varsa dosyayı silin oturumu kapatıp açtıktan sonra tekrar deneyin

    ogzkzu ogzkzu (286)