Bölüm bildirimi eksik olduğundan protocolMapping yapılandırma bölümü okunamıyor - Hata Kodu: 0x80070032

Merhaba ,

Asp.Net te web service yazdım bunu IIS 'e atıp local olarak çalıştırmak istiyorum . Baska asp dosyasını açabiliyorken bu projede hata veriyor.Sorun ne olabilir ?

Sitede aldığım hata:

HTTP Hatası 500.19 Internal Server Error
Sayfala ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor

Bölüm bildirimi eksik olduğundan protocolMapping yapılandırma bölümü okunamıyor
Hata Kodu: 0x80070032

Bu arada ben mi çözemedim yoksa sitede resim yüklemek mi zor bilemiyorum

Resim link :https://store.donanimhaber.com/32/28/81/3228817379d62a5a1a2a4b5d8cb49554.png

emrekacan emrekacan (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    uzmanim.net'te pek resim kullanmıyoruz. Hataları doğrudan yazmayı tercih ediyoruz.

    Bölüm bildirimi eksik olduğundan protocolMapping yapılandırma bölümü okunamıyor
    Hata Kodu: 0x80070032 hatasının çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    .svc dosyasının olduğu klasöre şu kullanıcılar için read yetkisi var mı kontrol edin

    • \IIS_IUSERS
    • \IIS_IUSR

    Daha sonra IIS içinden uygulamanızın Application Pool .Net Framework Version 4.0 olduğundan emin olun.

    Genelde Application Pool Framework 2.0 kalır. Bu sebepten Bölüm bildirimi eksik olduğundan protocolMapping yapılandırma bölümü okunamıyor Hata Kodu: 0x80070032 hatası alınır.

    alattin alattin (16999)