BonziBuddy virüsü nedir?

Merhaba,

YouTube da birsürü video gördüm. Adamlar işletim sistemlerinin güvenliklerini ölçmek için virüs indiriyorlar. Her videoda "BonziBuddy" adlı şeyi görüyorum. Sanırım bir virüs. Nedir bu BonziBuddy?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    BonziBuddy oldukça eski bir reklam yazılımı, Pups yani istenmeyen program. Fakat oldukça uzun zamandır ortada yok.

    Virüs değil. Öyle zararlı da değil. Sadece can sıkan bir yazılım. Şimdiki tarayıcı korsanı web siteleri gibi. Reklam göstererek para kazanan bir uygulama.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bonzi Budy virüs değil fakat istenmeyen yazılım.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • hiç gülesim yoktu :dDD ardavarol 6 yıl önce

      Bilgisayarda tarayıcıları eklenti ekleyen  gasbeden bir tarayıcı korsanı "mor maymun" türkçesi

      okadar tehlikeli bir virüs değil tarayıcıların sıfırlanması yeterlidir kaldırılabiliyor

      candan candan (4301)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bonzai Buda kullanici730753 1 yıl önce
      • Merhaba Öncelikle bunzi buddy hakkında sana bilgi vericek öncelikle bonzai buddy çok tehlikeli bir virüs virüs den kurtuluşun çok zor olacaktır sakın indirme indirirsen çok tehlikeli şeyler olacak ana karta kadar ele geçiriyor ve geceleri sesi fulleyip çığlık sesi açar ondan kurtulmanın yolu bilgisayarı kırman gerekir kullanici730753 1 yıl önce