Boot menude klavyem çalışmıyor

Merhaba arkadaşlar sorunuma lütfen yardımcı olun sorunu asagıda verıyorum:

Arkadaşlar bilgisayarımın klavyesi usb girişli usb giriş ile boot menu ' ye girilmiyordu sonra yuvarlak girişli bir aparat aldım klavyenın usb ucuna bağladım sonra boot menu calıstı ama bu anlattıgım suan 1 ay oncesi format atabiliyordum şimdi bilgisayarıma ciddi derecede yüksek virüs bulaştı bilgisayara format atayım dedim aparatı taktım aparatta hiç bir sorun yok. klavye boot menude calısmıyor bıos yerinde klavye calısıyor acilen format atmam lazım bilgisayarda yüksek derecede virüs var boot menüde çalışması lazım daha onceden calısıyordu sımdı neden calısmıyor klavye bozuk degil.

brkycakmak brkycakmak (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    PS2 girişli klavye denemelisin Bios ayarların kapalı ise USB klavyen bu sebepten dolayı çalışmayabilir. PS2 girişli klavye ile biosu sıfırlarsan sorun çözülecektir.

    Sorunun devam etmesi üzerine Configration ya da Devices menüsünde Legacy USB Support enabled yaparsan kablosuz klavyeyide kullanabilirsin.

    ogzkzu ogzkzu (286)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sorunum Coktan duzeldı Teşekkurler uzmanım.net :)

      brkycakmak brkycakmak (1)