Boot sector virüsü temizleme

boot sector virüsü bulaştı formatta sonra internete girince yandex indiriyor ve birsürü uygunsuz site açıyor antivirüsler bulamıyor bu virüs nasıl temizlenir

oguzsasi1 oguzsasi1 (13)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Boot Sektör virüsü değildir. Boot sektör virüsleri DOS ve Windows 3.1 gibi çok eski işletim sistemlerinin olduğu dönemde yaygındı. Gelişen işletim sistemi özellikleri ile boot sektör virüsleri yok oldu.

    Size bulaşan ve reklam virüsü olarak tabir edilen virüs.

    chrome reklam virüsü linkinde anlatılanları dikkatlice yapın.

    Burada önemli olan bilgisayarınıza yüklenen istenmeyen yazılımı tespit edebilmek. Yüklü program listesini sorunuza eklerseniz hangilerini kaldırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

    • hakan bey sizin cevap daha detaylı aynısı uygulanırsa temizlenme ihtimali yüksek candan 8 yıl önce
    • Hazır linki vardı paylaşayım dedim :o) hakan 8 yıl önce

    tarayıcı korsanı dediğimiz bir virüs bulaşmış program indirirken arada inmiş ve kendini kaydetirmiş

    biraz uraş gerektiren bir iş http://www.gezginler.net/indir/i/18650/ indir tarattır yine devam ediyorsa

    elle bulup silmek gerekir

    başlat / görev zamanlayıcı / zaman kitaplığı burda ( boot sector ) ara bulunca sil

    başlat / C sürücü / windows / system32 / ( GroupPolicy)bunu sil

    chrome sağ tıklat ve özellikleri tıklat hedef yazan kutucuk burda "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe) buraya kadar olan eklenti varsa sil

    diğer tarayıcılarıda aynı şekilde  eklentilerini silelim ve  pc yi yeniden başlatalım

    candan candan (4301)