Bootable (PC'nin açılışında çalışabilen) ücretsiz antivirüs programlarını nereden download edebilirim?

Bazı hallerde virüsler sebebiyle windowsumuz çöker veya sık donmalar olur, programlarımız çalıştırılamaz hale gelir. Böylesi hallerde elbette antivirüs programımızda çalıştırılamaz, sistemdeki virüslerin tesbit edilerek kaldırılmasıda iyice zor hale gelir.

Bu gibi vaziyetlerde bizim en önemli başvuru araçlarımız bootable (PC'nin açılışında çalışabilen) antivirüs uygulamaları ve bootable diğer kurtarma araçları (rescue disk'ler, CD'ler) olur.

Bunların bir çoğu web üzerinden ücretsiz download edilebilir.

Alt mesajda ücretsiz download edilebilen ve yaygın olarak kullanılan 15 adet bootable antivirüs programının bulunduğu adres linkini veriyorum.

Ayrıca yine alt mesajda kapsamında çok çeşitli sistem kurtarma araçları bulunan meşhur Hiren's Boot CD resmi download linkini veriyorum.

Bunlar bilgisayar kullanıcılarının her zaman için elinin altında bulundurması gereken araçlardır. Derler ya, Allah muhtaç etmesin diye.. Öyle ama biz tedbirimizi baştan alalım :-)

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    temmuz temmuz (12505)