bootmgr is missing hatası

 "BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart" hatası çıkıyor ve sitenizdeki çözüm yollarını denemeye çalıştım ancak kurulum cd sini taktıktan sonra yüklenmesini bekliyorum doluyor ve dil seçeneğini vs. göremeden tekrar pc kapanıyor sonra kendisi tekrar açılıyor ve yine aynı hatayla. Ne yapabilirim?

aysuu aysuu (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarını kendi kendine yeniden başlıyorsa donanımsal bir sorun var demektir.

    Olası sebepler

    • İşlemcinin aşırı ısınması: Bilgisayarın soğutma sisteminde sorun varsa aşırı ısınabilir. Fanların çalışmaması buna sebeptir.
    • Bozuk bellek, RAM: bilgisayarınızın RAM yani belleklerinde sorun varsa bilgisayarınız kendi kendine yeniden başlayabilir
    • Bozuk, hatalı harddisk: Yine bilgisayarınızın sabitdiskinde sorun varsa yeniden başlatma sorunu yaşatabilir.
    • Kısa devre, kablo, montaj sorunu: Eğer bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız kısa devre sorunu yaşıyor olabilirsiniz.  Kasanın komple yeniden montajı gerekebilir. Kablolarda oynama var mı kontrol edilmelidir.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Peki, çok teşekkür ederim. aysuu 8 yıl önce