Bootmgr is missing hatası

Bilgisayarı açtığımda bootmgr is missing ctrl alt delete hatasını alıyorum format atması için bilgisayarcıya verdim ama o bana harddiskin bozuk olduğunu  ve değiştirilmesi gerektiğini söyledi başka çözümü varmı ?

davyjones davyjones (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Site içi "Bootmgr is missing hatası" araması sonuçları (tıkla)

    Linkteki konulara bakar ve o konular içerisinde yapılan çözüm tavsiyelerini denersin.

    Eğer bir çözüm elde edemez isen bu defa başka bir teknik servise başvurarak çözüm istersin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Yüksek ihtimal harddiskin değişmesi gerekebilir.  BIOS dan açılışı direk HDD olarak seçmeniz gerekmektedir.

      powertimsah powertimsah (16)
      6 yıl önce cevaplandı

        Bootmgr is missing hatası alıp HDD'yi değiştirdiğim hiç olmadı.  Bu genelde işletim sisteminin açılış bölümünün zarar görmesinden kaynaklanan bir hatadır. @temmuz'un paylaştığı linkte sebepleri ve neler yapılması gerektiği anlatılmış.  HDD bozulması bana göre çok düşük bir ihtimal (elbette böyle bir ihtimal var)

        Veriler senin için önemli değilse Windows kurmasını bilen birinden destek al. Kurulum diski ile bilgisayarı açın. Sistem HDD'yi görüyorsa disk bölümlerini silin ve yeniden oluşturun.  Sonra kuruluma geçin. Eğer HDD'de sorun yoksa kurulum sorunsuz gerçekleşecektir.

        hakan hakan (15424)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Ben adamın hdd nin bozuk oldunu sölmesini daha fazla para almak için sölediğini düşünüyorum vede hdd sağlamsa ve format atsam kesin çözüm olurmu davyjones 6 yıl önce
        • @davyjones elbette fazla para almak için söylemiş olabilir. Format atarak en azından gerçekten HDD bozukmu bunu anlarsın. Bozuk değilse kesin çözüm olur kurulum gerçekleşir. Format dahi atamıyorsan HDD bozuk demektir. hakan 6 yıl önce