.bora fidye virüsü nasıl çözülür?

İyi günler bilgisayarıma .bora bulaştı.burdan okuduğum bir yazıyla personallid.txt ye baktim. Sonunda -t1 uzantısı var.Yardımcı olur musunuz

karagoz karagoz (1)
4 yıl önce sordu

  • 2 tane virüslü dosyayı ve fidye notunu admin @ uzmanim.net adresine mail olarak gönderdin. İnceleyip size bilgi vereceğiz. omercik 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

.bora fidye virüsü ile ilgili STOP Fidye virüsünün şifrelediği dosyalar nasıl çözülür? Emsisoft Çözümü çözümünü deneyebilirsin.

.bora uzantısı için kesin bir çözüm yolu yok. Ama senin PERSONELID bilgin T1 ile bittiğine göre Offline Key ile şifrelenmiş demektir. Bu da bir ihtimal çözülebilir anlamına geliyor. Yukarıdaki çözümü mutlaka dene. Emsisoft çözümü eski STOP DJVU ile şifrelenmiş dosyaları kesin çözerken .bora gibi yeni uzantıları kısmen çözebiliyor. Denemen gerekiyor.

Edit:

Emsisoft 'u şimdi kontrol ettim tekrardan şu uzantılar için Offline key varmış:

  • .gero
  • .hese
  • .seto
  • .peta
  • .moka
  • .meds
  • .kvag
  • .karl
  • .nesa
  • .noos
  • .kuub
  • .reco
  • .bora
  • .coot
  • .derp

Gördüğün gibi .bora uzantısı için de Offline Key mevcut mutlaka yukarıdaki çözümü dene.

alattin alattin (16999)