Botech 7200 FTA + USB Türksat 4A uydu ayarlama

Botech 7200 FTA + USB uydu alıcısı Türksat 4A uydusu ayarları nasıl yapılır? Botech 7200 FTA + USB uydu alıcısı Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır?

Türksat 4A uydu yayınlarını almak için Botech uydu alıcımda ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Botech 7200 FTA + USB Türksat 4A kanal ayarları nasıl yapılır?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Botech 7200 FTA + USB uydu alıcısında Türksat 4A ayarı için el ile frekans bilgisi girmeniz gerekiyor.Next Botech 7200 FTA + USB uydu alıcısında  Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda adım adım anlatılmıştır.

    Türksat 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Botech 7200 FTA + USB uydu alıcınızda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

    Botech 7200 FTA + USB Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    1. Uydu alıcınızın kumandasından Menü tuşuna basın.
    2. Ses açma - Kısma tuşları ile Ayarlar > Kuruluma gelin. OK tuşuna basarak seçin.
    3. TP Yönetimi bölümüne gelin OK tuşuna basın.
    4. CH + veya CH - yani kanal değiştirme tuşu ile aşağı inin. Alt menüler aktif olacaktır.
    5. Kumandadan Kırmızı yani ekle tuşuna basın.
    6. Burada Frekans, Sembol ve Polarite bilgilerini girin.  Bu değer arasında geçişi CH + veya CH - yani kanal değiştirme düğmeleri ile yapabilirsiniz
    7. Bu yöntem ile Türksat 4a uydu frekans bilgilerini aşağıdaki gibi gibi:

      Frekans: 11844 MHz Polarizasyon: Vertical (Dikey)  Sembol Oranı: 02222 Ksps FEC: 3/4

      Ve

      Frekans: 11747 MHz Polarizasyon: Horizontal (Yatay) Sembol Oranı: 27500 Ksps FEC: 5/6

    8. OK tuşuna basarak kaydedin.
    9. Mavi düğmeye basarak taramayı açın.
    10. Tarama Modunu > Otomatik olarak değiştirin.
    11. OK düğmesine basın.
    12. Tarama bitine kadar lütfen bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra cihaz uyarı verir.

    Botech 7200 FTA + USB Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

    Botech 7200 FTA + USB  Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor.

    Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

    Türksat 4A güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)