bozuk görüntü hatası nasıl çözülür ?

bılgısayarda herhangi bişi açınca önüme bozuk görüntü hatası geliyor daha sonra acdıgım program çalışıyor

tkladıgımda hatayı alıyorum daha sonra acılıo hata nasıl düzeltilir ?

vedat123 vedat123 (1)
9 yıl önce sordu

  • hatayı tam yazar mısınız? veya ekran görüntüsü. murat 9 yıl önce
  • yardımcı olun lütfen ! ? vedat123 9 yıl önce
  • c:\progra~3\webtouch\webtouch.dll uygulaması windows üzerinde üzere tasarlanmamıştır veya hata içeriyor.programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize vedya yazılım satıcısına başvurun. yazıyor hata kısmında lütfen yardım . vedat123 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sorununuzun asıl çözümüne gelmeden önce çeşitli zararlı yazılımların buna sebep olabileceğini hatırlatmak isterim. Örneğin, belirttiğiniz Webtouch zararlı bir yazılımdır ve bunun gibi zararlı yazılımlardan kurtulmak için AdwCleaner nedir, nasıl kullanılır adresindeki yönergeleri takip etmenizi öneriyorum. Eğer Webtouch yazılımı linkte belirtilen işlemleri yaptıktan sonra hala duruyor ise;

Webtouch yazılımını manuel olarak kaldırmak

  1. "Denetim Masası\Program Ekle/Kaldır" bölümünden Webtouch yazılımını kaldırınız.
  2. "C:\Program Files" altındaki Webtouch klasörünü siliniz.
  3. Bu yazılım tarayıcıları da etkileyebildiği için tarayıcılarımızı da sıfırlamamız gerekmekte. Çeşitli tarayıcılarda sıfırlama işlemi için izlemeniz gereken yollar şunlardır;
  • Internet Explorer tarayıcı sıfırlama; "Başlat/Arama" bölümüne "inetcpl.cpl" yazıp açılan sayfada "Gelişmiş" sekmesine tıklayıp sırasıyla "Sıfırla" ve "Kişisel ayarları sil" butonlarına tıklayınız.
  • Google Chrome tarayıcı sıfırlama; "C:\Kullanıcılar\KULLANICI ADINIZ\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data" yolunu izleyerek "Default" isimli dosyayı bulunuz ve ismini "DefaultYedek" olarak değiştiriniz. Ardından Chrome'u açtığınızda yeni "Default" klasörü otomatik olarak yaratılacaktır.
  • Mozilla Firefox tarayıcı sıfırlama; "Yardım(Soru işareti şeklinde yer almaktadır)/Sorun giderme bilgileri" yolunu izleyerek "Firefox tarayıcısını sıfırla..." butonuna basınız.

Bozuk Görüntü Hatası Çözümü

Sorununuzun asıl çözümüne gelirsek,sorun büyük bir ihtimalle ekran kartı sürücüleriyle ilgili olduğu için, ekran kartınızın markasına göre aşağıdaki linklerden uygun olana tıklayıp açılan sayfada ekran kartınızın modelini ve işletim sisteminizi seçip ekran kartınız için en güncel sürücüyü indirmelisiniz.

Sorununuzun devam etmesi halinde ise "Başlat>Çalıştır" penceresine "cmd" yazıp "Tamam" butonuna basınız. Ardından açılan komut ekranında "scf /scannow" yazıp tarama işlemini başlatınız. Bu işlem sistemdeki dosya bütünlüğünü test edecektir ve umarım sorununuzu çözecektir.

utkubayat utkubayat (885)