.bpws uzantılı şifrelenen dosyaların şifresini çözmenin bir yolu var mı?

Merhaba Bilgisayarıma bulaşan bir virüs var ve bilgisayarımdaki dosyalara .bpws uzantısı vererek kriptoluyor sitenizi incelediğimde bazı konularda bu virüs türünün genel haline değinilmiş Stop / Djvu virüsünün varyantları imiş bu tarz virüsler fakat bu uzantıyı çözecek bir dekoder açıklanmamış bi bilginiz varmı konu hakknda yardımcı olursanız çok memnun olurum

hilmiozmen hilmiozmen (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bpws uzantısı stop djvu varyantı. Maalesef uzunca süredir Stop Djvu ile ilgili bir çözüm yolu bulunabilmiş değil.

    Bunda sebep Stop Djvu denen fidye yazılımının bir yazılım kiti ile farklı farklı gruplar tarafından oluşturulması ve dağıtılmasndan dolayı durum biraz karışık. Yazılımda da bir açık bulunamadığı için özel anahtar ile şifrelenen dosyaları çözmek mümkün değil. Şifreleme için kullanılan algoritma günümüz teknolojisi ile kırılabilir değil şuan için.

    murat murat (12492)