Brave nedir, ne işe yarar?

Masaüstüne Brave diye bir şey geldi. Şöyle aslana benzer bir simgesi var.  Brave nedir, virüs olabilir mi? Zararlı bir program mı?

Brave

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Brave, Chrome, Firefox gibi bir internet tarayıcısı. Zararlı bir yazılım değil. Virüs değil. Dilersen program ekle kaldır bölümünden doğrudan programı kaldırabilirsin.

    Yüklediğin başka bir yazılımla birlikte yüklenmiş. Chromium tabanlı bir tarayıcı. Sen kurmadığına göre kullanmayacaksın demektir. Brave tarayıcısını kaldırabilirsin.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bir internet tarayıcısı ama o yüklemediyse demek bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir mi? darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak virüs değildir. Tamindir'den bir şey yüklediğinde örneğin Brave geliyor. Bir kurulum dosyasına öneri olarak başka programları da koyuyorlar. Dikkat etmezsem bammm bir de bakmışsın nur topu gibi yeni programların olmuş. murat 5 yıl önce
    • :) doğru bende bir şey indirirken tamindir'den avast çıkıyor ve onaylamıyorum darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak bir tilki kadar uyanık olmak gerekiyor bilgisayar dünyasında 😎 murat 5 yıl önce
    • Bana daha virüs bulaştıracak program doğmadı doğamaz'da :)) çokk dikkatliyim bir şey indirirken ?? """"2 saniye sonra abii virüs bulaştı""""" :DDDD darkcrak 5 yıl önce
    • hehehe. Biz ne delikanlılar gördük biglisayar dünyasında :D murat 5 yıl önce
    • Dediğim gibi artık fazla dikkat ediyorum virüs bulaştırmamak için fakat bilgisayarıma virüs bulaşmaz kolay kolay darkcrak 3 yıl önce