brhost.exe - The NTVDM CPU HAS encountered an illegal instruction  hatası

Windows 7 kullanıyorum pc de birden bir bildirim geldi Appdata\Roaming\brhost.exe
The NTVDM CPU HAS encountered an illegal instruction
bi adresler var. Choose "close to terminate this application kapat yoksay butonu var.
En başta da 16 Bit MS-DOS Subsystem yazıyor bunu çözümü nedir?

brhost.exe virüs mü, sorunu nasıl çözebilirim?

isyanka1 isyanka1 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    brhost.exe bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Kullanıcının finansmanını çalmayı hedefliyor.

    Sistemdeki virüs ve zararlı yazılımlar temizlenmelidir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Aldığın hata aslında bilgisayarına virüs bulaştığını gösteren bir hata: brhost.exe  dosyası bir tür virüs türü olan worm yani solucan dosyası. brhost.exe  dosyasını Kaspersky IM-Worm.Win32.Sohanad.gen veya  Worm.Win32.AutoRun.ukk adı ile tespit edebiliyor. Yine Microsoft  Worm:Win32/Nuqel.A  adı ile tespit ediyor.

      brhost.exe  oldukça eski bir virüs aslında pek çok kişi bunu Autorun virüsü olarak tanıyor, veya New folder virüsü, diğer adı ile yeni klasör virüsü.

      Yukarıda sana linki verilen antivirüs programları brhost.exe dosyasını tespit edebilir ve temizleyebilir. Bunlardan bir veya bir kaçı ile tarama yaptırman sorununu çözecektir.

      Virüs taraması yaparken dikkat etmen gereken bir nokta, eğer kullanıyorsan USB flash bellek ve harici diskleri de mutlaka virüs taramasından geçir. Yoksa virüs tekrar tekrar bilgisayarına yeniden bulaşır.

      Pek çok kullanıcı brhost.exe virüsü için tarama yaptırdıklarında virüsün silinmediğini söylüyorlar. Bunun sebebi işte bu. Bilgisayarın sabitdiski temizleniyor ama kullanıcılar sonra virüslü USB bellek takarak tekrar virüs bulaştırıyorlar.

      Yoksa brhost.exe  oldukça eski bir virüs ve güncell antivirüslerin neredeyse tamamı bu virüsü temizleyebiliyor.

      hakan hakan (15409)